Reklama

Zakaz handlu od tej niedzieli. Co będzie czynne?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz handlu od tej niedzieli. Co będzie czynne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższa niedziela będzie pierwszą (po wejściu nowej ustawy), podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. Nie oznacza to jednak, że galerie będą zamknięte na cztery spusty.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą (po wejściu nowej ustawy), podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. Nie oznacza to jednak, że galerie będą zamknięte na cztery spusty. 

Stało się. Już za kilkanaście godzin po pierwszy w historii sklepy spożywcze będą zamknięte w niedzielę, która nie jest świętem państwowym ani kościelnym. Niektóre placówki wydłużyły godziny pracy, ale w ustawie jest też wiele wyjątków. Niektóre punkty w płockich galeriach handlowych będą czynne. 

Z zakazu handlu wyłączono m.in. stacje paliw, kwiaciarnie czy apteki. Otwarte mogą być także sklepy, których główną działalnością jest sprzedaż prasy, biletów, wyrobów tytoniowych, pamiątek. Zakaz nie obejmuje też oczywiście gastronomii, więc restauracje pozostaną otwarte. 

W Atrium Mosty czynne będą więc: punkty gastronomiczne Pizza Dominium i Erbil Kebab, Rodzinne Centrum Rozrywki (Wesoła Ciuchcia i Laser Fun), tor kartingowy Le Mans, Apteka, Grycan Lody od Pokoleń, a także parking centrum. 

- Możliwe, że otwarte będą także sklepy, w których sprzedaż będzie prowadził jego właściciel. Warto też zaznaczyć, że w inne dni tygodnia dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia centrum handlowego jeśli najemcy zwrócą się do nas z takimi wnioskami – komentuje Magdalena Chęcielewska, zastępca dyrektora Atrium Mosty.

Galeria Wisła informuje z kolei, że otwarte będzie kino Helios, restauracja, bilard i kręgle Dębowa, restauracja La Trattoria oraz kawiarnia Grycan.  

Z kolei w galerii Mazovia z pewnością otwarty będzie ENBO bowling, club&loung. Zgodnie z ustawą otwarta może być także siłownia, a także strefa restauracyjna. 

Godziny otwarcia w soboty wydłużyły sklepy spożywcze. Zamknięte pozostaną wszystkie sklepy z szyldem PSS "Zgoda". W zależności od lokalizacji, placówki mają różne godziny otwarcia - niektóre będą czynne w soboty nawet w godzinach 6:00-22:00. Natomiast sklep całodobowy sieci nr 12 przy ulicy Wyszogrodzkiej czynny będzie w soboty do 23.30, zaś w poniedziałek będzie otwierany już o 5.30. Biedronki w piątki i soboty będą czynne do 22:00, a niektóre nawet do 23:00. Zapowiedziano także, że w te dni przez pięć godzin czynne będą wszystkie kasy. Podobnym tropem poszedł Lidl - wszystkie placówki w piątki i soboty mają być czynne do 22:00. Sklepy Mila będą czynne od poniedziałku do soboty od 6:30 do 21:30. Kaufland od dłuższe handlowanie zaczyna już w czwartek - do soboty sklep będzie czynny od 7:00 do 23:00. W teorii zakaz nie obejmuje sieci sklepów Żabka, choć za ladą musiałby stanąć właściciel. Trudno więc określić, które placówki będą otwarte. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE