Reklama

Żaden z pacjentów na Winiarach nie ma potwierdzonego COVID-19 [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Żaden z pacjentów na Winiarach nie ma potwierdzonego COVID-19 [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. 

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Dane liczbowe:

  • 25 pacjentów,
  • 14 na oddziale zakaźnym,
  • 11 na płucnym,
  • 0 na OIOM,
  • 28 pobrań przez weekend majowy,
  • 508 pobrań od początku pandemii,
  • 95 osób zgłosiło się na SOR w niedzielę,
  • 23 osoby przyjęto do szpitala. 

Obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym nie ma żadnego pacjenta z potwierdzonym COVID-19.

- Kobieta z Gostynina została wyleczona. Wyszła do domu po drugim negatywnym wyniku - potwierdza Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala. 

Placówka w najbliższych dniach ma powoli wracać do normalnej pracy. 

- To nie jest tak, że dziś czy jutro rehabilitacja będzie normalnie pracowała. Myślę, że dniem rozruchu będzie 11 maja. Potrzebujemy tydzień na przygotowanie pomieszczeń: dezynfekcję, rozmieszczenie środków do dezynfekcji dla pracowników i pacjentów, utworzenie nowej kolejki. Zobaczymy też, ilu pracowników wróci do pracy po opiekuńczym. To młody zespół. Potrzebujemy tego tygodnia na zreorganizowanie się na nowo - mówi Kwiatkowski. 

W najbliższych dniach mają powoli wracać też przyjęcia planowe. Jako pierwsze do tego wytypowane zostały: okulistyka, laryngologia, urologia i ortopedia. 

- Oddziały też muszą uporać się z problemem kolejki i zapewnieniem bezpieczeństwa personelu i pacjentów, choć to w zasadzie zrobione. Pewnie jeden pacjent będzie leżał w jednej sali - to decyzja ordynatora. Jeśli będzie się utrzymywała taka sytuacja, jak w poprzednim tygodniu, będziemy myśleli o przywracaniu kolejnych oddziałów, choć musimy to robić rozważnie - podkreślał dyrektor. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE