Reklama

Zadbaj o bezpieczeństwo domu i mieszkania

Opublikowano:
Autor:

Zadbaj o bezpieczeństwo domu i mieszkania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz wyjazd na narty? Bardzo ważne, aby gruntownie się do niego przygotować. Poza skompletowaniem niezbędnego sprzętu i organizacją podróży i bazy noclegowej warto również zadbać o gruntowne zabezpieczenie mieszkania na czas naszej nieobecności.

Planujesz wyjazd na narty? Bardzo ważne, aby gruntownie się do niego przygotować. Poza skompletowaniem niezbędnego sprzętu i organizacją podróży i bazy noclegowej warto również zadbać o gruntowne zabezpieczenie mieszkania na czas naszej nieobecności.

Nie tylko my cieszymy się z upragnionego wyjazdu na ferie. Okresy urlopowe są również czasem intensywnej aktywności złodziei.

W jaki sposób zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed wyjazdem na urlop?

- Przede wszystkim – przed wyjściem z domu starannie zamknij wszystkie okna. Jeśli posiadasz dodatkową ochronę w postaci krat lub żaluzji antywłamaniowych, koniecznie z nich skorzystaj. Jak pokazują wyniki badań, najwięcej włamań do mieszkań ma miejsce przez niedomknięte lub słabo zabezpieczone okna i drzwi balkonowe.

- Zainstaluj alarm. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz w domu wolnostojącym, takie rozwiązanie pomoże Ci znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Sam dźwięk alarmu może skutecznie odstraszyć rabusia, który nie spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń.

- Poproś o pomoc sąsiada. Pomoc sąsiedzka w czasie wyjazdu może okazać się na wagę złota. Jeśli raz na jakiś czas sąsiad zapali światło w naszym domu, zabierze ze skrzynki ulotki informacyjne i zrobi choćby krótki spacer po posesji, stworzy wiarygodne pozory obecności domowników. Dzięki wsparciu sąsiada będziesz mógł także upewnić się, że

- Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i uniknąć przykrych konsekwencji nie tylko włamania i kradzieży, ale również zdarzeń losowych, ulewnych deszczy czy silnych wichur, zainwestuj w skrojone na miarę, dostosowane do potrzeb i oczekiwań ubezpieczenie mieszkania lub domu. Bez względu na rodzaj i ilość zabezpieczeń jakie znajdują się w naszej nieruchomości nie możemy mieć całkowitej gwarancji, że odstraszą one zdeterminowanego włamywacza. Wybierając najlepszą polisę poszukaj takiej, która zagwarantuje Ci ochronę murów, wyposażenia wnętrza, zapewni również odszkodowanie w przypadku ewentualnej dewastacji czy zdarzeń losowych. Czy wiesz, że wynajmując od kogoś mieszkanie, możesz ubezpieczyć elementy stałe w które zainwestowałeś, np. w kuchnię lub szafy w zabudowie, parkiet? Taką polisę zaoferuje Ci towarzystwo Liberty Ubezpieczenia. Ubezpieczyciel wychodzi również naprzeciw potrzebom osób o indywidualnych preferencjach. Dzięki Liberty stworzysz własny pakiet, dostosowany do Twoich potrzeb. Ubezpieczyciel daje Ci możliwość ubezpieczenia domu w budowie czy mieszkania pod kredyt. Możesz także wybrać kompleksowy wariant ubezpieczenia murów wraz z wyposażeniem.

Towarzystwo oferuje także możliwość ubezpieczenia mieszkania od zdarzeń, które mogą wynikać z pozostawienia bez nadzoru urządzeń grzewczych, pozostawienia niewygaszonego kominka, pozostawienia na ogniu lub płycie grzewczej naczyń służących do podgrzewania wody lub posiłków. Taka ochrona będzie doskonała dla wszystkich roztargnionych i zapominalskich, którym od czasu do czasu zdarza się pozostawić w mieszkaniu włączone żelazko.

Co ważne, dodatkowym profitem z wykupienia polisy w Liberty będzie otrzymanie pakietu dwudziestoczterogodzinnej pomocy medycznej, gwarantującej między innymi wizyty lekarskie w placówce medycznej lub domu pacjenta, opiekę pielęgniarki, transport medyczny, dostawę leków czy badania diagnostyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE