Reklama

Zaczytają się współnie na skwerze. Głośno!

Opublikowano:
Autor:

Zaczytają się współnie na skwerze. Głośno! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słynna trylogia Henryka Sienkiewicza liczy sobie setki stron, co może odstraszać. Niektórym też mina rzednie na ich widok w tempie wręcz błyskawicznym. Tymczasem w Płocku pilnie poszukiwani są śmiałkowie, którzy wspólnie odczytają „Potop” w ramach ogólnopolskiej akcji narodowego czytania.

Słynna trylogia Henryka Sienkiewicza liczy sobie setki stron, co może odstraszać. Niektórym też mina rzednie na ich widok w tempie wręcz błyskawicznym. Tymczasem w Płocku pilnie poszukiwani są śmiałkowie, którzy wspólnie odczytają „Potop” w ramach ogólnopolskiej akcji narodowego czytania.

Nie wolno zapomnieć o jednym! Trzeba wziąć z półki własny egzemplarz „Potopu” tuż przed wyjściem z domu. Przyda się także jakaś zakładka i szczypta odwagi. Zdecydowanie niezbędna, żeby wspólnie zmierzyć z książką, bez której jakoś trudno sobie wyobrazić kanon polskiej literatury.

Ponadto nigdy nie jest za późno, aby zaprzyjaźnić się z Sienkiewiczem, o czym dobrze wiedzą pracownicy Książnicy Płockiej oraz Urzędu Miasta Płocka, którzy wspólnie zapraszają w sobotę, 6 września od godziny 14.00 na skwer przy pomniku Ludwika Krzywickiego. Ostatnie akapity "Potopu" (do których uda się dotrzeć) będą odczytane około 17.00.

Wspólnie przekonajmy się, że literatura potrafi wybornie integrować.

Fot. Portal Płock

Więcej zdjęć z ubiegłorocznego czytania Fredry w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE