Reklama

Zabrzmi dzwonek. Niemal 14 tys. uczniów zasiądzie w szkolnych ławkach

Opublikowano:
Autor:

Zabrzmi dzwonek. Niemal 14 tys. uczniów zasiądzie w szkolnych ławkach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec wakacji, witaj szkoło. Uczniowie ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. Dla niektórych uczniów ten rok będzie wyjątkowo istotny za sprawą egzaminu ósmoklasisty lub matury.

Koniec wakacji, witaj szkoło. Dla niektórych uczniów ten rok będzie wyjątkowo istotny za sprawą egzaminu ósmoklasisty lub matury.

W poniedziałek uczniowie ponownie zasiądą w szkolnych ławkach, aby w nowym roku szkolnym zapoznać się z planem zajęć. W Płocku do przedszkoli trafi 3900 przedszkolaków, w szkołach podstawowych będzie uczyło się 8295 uczniów, w 42 klasach gimnazjalnych – 1061, z kolei w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych: w liceach – 2336, technikach – 1518, w szkołach zawodowych i branżowych – 637.

Podwójny rocznik

W tym roku szkolnym po raz pierwszy po reformie edukacji odbędzie się egzamin za zakończenie ósmej klasy szkoły podstawowej. Według zapowiedzi minister edukacji Anny Zalewskiej, ma się on trochę różnić od egzaminu gimnazjalnego i obejmie wiedze z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Będzie część testowa, ale też zadania otwarte. Egzamin będzie istotny, ponieważ wpłynie na późniejsze przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Przypomnijmy, że ci sami uczniowie, którym przyjdzie pisać egzamin ósmoklasisty, konkurują o miejsca z absolwentami gimnazjum. Anna Zalewska zapewnia, że ci uczniowie nie będą rywalizowali wynikami, nie spotkają się także w tych samych klasach. We wrześniu powinna ruszyć kampania informacyjna skierowana do rodziców. W kuratoriach oświaty powstaną punkty informacyjno-konsultacyjne, w których będzie można poznać ofertę szkół ponadpodstawowych, mają być również dostępne informacje o klasach w szkołach ponadgimnazjalnych w regionie.

Jako redakcja życzymy uczniom i nauczycielom wytrwałości, wielu ciekawych doświadczeń, inspiracji, a także jak najlepszych wyników, i by starczyło także czasu na przyjemności. Reasumując, owocnego roku szkolnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE