Reklama

Zabójcza roślina. Jeśli ją widzieliście, powiadomcie urząd

Opublikowano:
Autor:

Zabójcza roślina. Jeśli ją widzieliście, powiadomcie urząd  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Groźne oparzenia, a nawet śmierć - takie mogą być skutki kontaktu z barszczem Sosnowskiego. Ratusz prosi mieszkańców o zgłaszanie miejsc, w których można spotkać roślinę.

Groźne oparzenia, a nawet śmierć - takie mogą być skutki kontaktu z barszczem Sosnowskiego. Ratusz prosi mieszkańców o zgłaszanie miejsc, w których można spotkać roślinę. 

Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego? Przede wszystkim po rozmiarze, bo roślina może mieć nawet kilka metrów wysokości. Z wyglądu przypomina zwykły koper. Jest jednak bardzo niebezpieczny, nawet przejście obok może powodować oparzenia i trudno gojące się rany. Szczególnie narażeni są alergicy, osoby starsze i dzieci, w skrajnych przypadkach może dojść do amputacji kończyn, a nawet śmierci. 

Urząd Miasta Płocka zwraca się z prośbą do mieszkańców Płocka, którzy zauważą występowanie barszczu Sosnowskiego o zgłoszenie tego faktu do urzędu. Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz „Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock” i przekazanie go do siedziby Urzędu Miasta Płocka osobiście do Biura Obsługi Klienta lub drogą pocztową na adres:

Urząd Miasta Płocka
Wydział Kształtowania Środowiska
pl. Stary Rynek 1
09-400 Płock

Zgłoszenia przyjmowane będą przez cały sezon wegetacyjny.

- Zebrane informacje będą wykorzystane do oszacowania skali problemu w Gminie Miasto Płock, a następnie uaktualnienia programu zwalczania barszczu Sosnowskiego na lata następne - tłumaczą urzędnicy. 

Więcej informacji można uzyskać u Ogrodnika Miasta Płocka p. Justyny Smolińskiej pod numerem telefonu: (24) 367-15-12.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE