Reklama

Żabka ma pomysł na obejście zakazu handlu. Stanie się... pocztą

Opublikowano:
Autor:

Żabka ma pomysł na obejście zakazu handlu. Stanie się... pocztą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O pomysłach na ominięcie kontrowersyjnego handlu w niedzielę słyszał już niemal każdy z nas. Teraz z kolejnym wychodzi „Żabka”, która w Płocku ma kilka swoich punktów. Okazuje się, że od teraz sklep nie będzie tylko sklepem, ale także pocztą.

O pomysłach na ominięcie kontrowersyjnego handlu w niedzielę słyszał już niemal każdy z nas. Teraz z kolejnym wychodzi „Żabka”, która w Płocku ma kilka swoich punktów. Okazuje się, że od teraz sklep nie będzie tylko sklepem, ale także pocztą.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przewiduje aż 32 wyjątki. Chodzi m.in. o takie placówki jak: apteki, lecznice dla zwierząt, punkty handlu dewocjonaliami i urzędy pocztowe. Co to oznacza w praktyce?

Ano tyle, że za ladą popularnych sklepów "Żabka" w niedzielę wolną od handlu będzie mógł stanąć każdy pracownik danego sklepu, a nie tylko jego właściciel. O wszystkim informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Z zebranych przez nich informacji wynika, że od dzisiaj „franczyzobiorcy sieci będą otrzymywać naklejki z napisem ‚Placówka pocztowa’, do wyeksponowania na drzwiach sklepu”

- Status placówki pocztowej sklepów Żabka wynika z umów zawartych z operatorem pocztowym i funkcjonuje w sieci od 2012 roku, a obecny status wynika bezpośrednio z poszerzonej umowy zawartej z operatorem pocztowym w 2015 roku. Umowy te zostały zawarte w związku z rozpoczęciem świadczenia wybranych usług pocztowych i były szeroko komunikowane wcześniej. Ostatnim przykładem jest poszerzenie współpracy z Pocztą Polską w ubiegłym roku – informuje media biuro prasowe Żabki.

Oprócz Poczty Polskiej, umowy takie podpisano również z jedną z największych w Polsce firm kurierskich.

Zachętą dla franczyzobiorców do otwierania sklepów w każde święto i niedzielę wolną od handlu ma być dodatkowe 10 proc. netto dochodu z takiego dnia, oferowane im przez sieć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE