Reklama

Zabawa, występy, piosenki. Ale gra toczy się o życie

Opublikowano:
Autor:

Zabawa, występy, piosenki. Ale gra toczy się o życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W SP nr 21 w Płocku odbyła się inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Elementy odblaskowe 100 pierwszoklasistom przekazali samorządowcy i politycy.

W SP nr 21 w Płocku odbyła się inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Elementy odblaskowe 100 pierwszoklasistom przekazali samorządowcy i politycy.

W tym miesiącu tysiące uczniów z subregionu płockiego po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. W trosce o ich bezpieczeństwo samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego prowadzi kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mazowsza. 

Inauguracja kampanii nastąpiła w poniedziałek w SP nr 21 w Płocku. Ciekawy program zabawowo-edukacyjny zaprezentowali uczniowie klasy 3b, widzami były trzy klasy pierwsze. Całość poprowadził Tomasz Kominek, płocki radny, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego, kandydat do Sejmu. Wśród gości byli m.in. posłowie Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski, marszałek województwa Adam Struzik, dyrektor WORD w Płocku Wojciech Krzewski, wicestarosta płocki Iwona Sierocka. 

- Gdy nie mamy odblasku, to podczas wieczorem lub podczas złej pogody kierowca widzi pieszego z odległości 20-40 metrów, a gdy mamy odblask - już odległości 150 m. To znacznie poprawia bezpieczeństwo - tłumaczył dzieciom Tomasz Kominek.

Pomysłodawca kampanii Adam Struzik opowiedział, skąd pomysł na kampanię.

- Prowadziliśmy analizy wypadków drogowych, najwięcej ofiar jest wśród pieszych, którzy nie są widoczni. W ciągu roku w Polsce wypadkach ginie prawie 4 tysiące osób, a prawie 10 proc. to dzieci - wyliczał marszałek. - Chcemy dotrzeć do dzieci, do młodzieży, by działać prewencyjnie. Obiecajcie, że będziecie nosić odblaski! 

Uczniowie solennie obiecali, że będą je nosić. Trzecioklasiści zaprezentowali młodszym kolegom program artystyczny, poruszający najważniejsze sprawy, związane m.in. z zachowaniem na drodze pieszego i rowerzysty. 

- Proszę, byście mieli te odblaski na plecaku, wtedy będziecie bezpieczni w drodze do szkoły - mówiła do dzieci Elżbieta Gapińska, posłanka PO. - Któregoś dnia tu wrócimy i sprawdzimy, czy je nosicie.

W 2018 r. na Mazowszu doszło do 2271 wypadków drogowych. Rannych zostało m.in. 388 pieszych, a 77 pieszych zostało zabitych.

Na zakończenie spotkania płoccy pierwszoklasiści otrzymali odblaski oraz jabłka z podpłockiego sadu Lecha Dąbrowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE