Reklama

Za chwilę rusza nabór na stypendia

Opublikowano:
Autor:

Za chwilę rusza nabór na stypendia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku ruszył pierwszy taki program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych. Na Mazowszu działa takich placówek około 400, w których kształci się około 75 tys. młodych ludzi. Po stypendium ostatecznie sięgnie 480 osób, ale uwaga! Trzeba spełnić kilka kryteriów. .

W tym roku ruszył pierwszy taki program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych. Na Mazowszu działa takich placówek około 400, w których kształci się około 75 tys. młodych ludzi. Po stypendium ostatecznie sięgnie 480 osób, ale uwaga! Trzeba spełnić kilka kryteriów.

W tym roku zarezerwowano ponad 2,5 mln z w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów szkół zawodowych. Nabór wniosków przedłużono. Można je składać od 16 do 23 listopada. Przez dziesięć miesięcy przysługuje kwota 400 zł.

Aby jednak załapać się na taką kwotą z przeznaczeniem chociażby na opłacenie kursu językowego czy innych zajęć pozaszkolnych, zakup podręczników, sprzętu w rodzaju aparatu fotograficznego, kamery albo komputera, należy spełnić kilka warunków. Pomoc przysługuje uczniom co najmniej drugiej klasy szkoły zawodowej, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali promocję do następnej klasy, z kolei w obecnym roku szkolnym uczą się w szkole na Mazowsza i nie otrzymują żadnych innych stypendiów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z unijnego projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka).

To jednak nie wszystko. Stypendium przysługuje wyłącznie tym, którzy do 30 czerwca 2016 roku nie ukończyli 24 roku życia. A teraz najważniejszy warunek. Uczeń musi wyróżniać się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce, średnią powyżej 4,33 z przedmiotów zawodowych oraz 4,60 z dwóch wybranych przedmiotów „ogólnych” związanych z zawodem w zakresie rozszerzonym. Szansę na dodatkowe punkty zwiększają nagrody z konkursów o charakterze zawodowym o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Laureaci lub finaliści olimpiad i turniejów z roku szkolnego 2014/2015 również mogą liczyć na bonusowe punkty, podobnie jak uczniowie z rodzin wielodzietnych. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy uzyskają minimum 12 punktów obliczonych na podstawie kryteriów dotyczących osiągnięć edukacyjnych.

Wniosek wraz dokumentami składamy w zaklejonej kopercie bezpośrednio lub wysyłamy listem poleconym na adres: Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Na kopercie trzeba zamieścić nazwę i adres szkoły oraz dopisek: „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE