Reklama

Z zaskoczenia, szybko i skutecznie. Rowerowy patrol widzi wszystko

Opublikowano:
Autor:

Z zaskoczenia, szybko i skutecznie. Rowerowy patrol widzi wszystko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zależności od pogody planowane będą do służby patrole rowerowe - zapowiada Straż Miejska w Płocku - Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji.

W zależności od pogody planowane będą do służby patrole rowerowe - zapowiada Straż Miejska w Płocku - Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji.
 
Pierwsze, takie patrole pełniły już służbę w sobotę i poniedziałek. 

- Będzie szybko, skutecznie  i ekologicznie. Patrole rowerowe będą podejmować interwencje i dbać o spokój i porządek na terenie całego miasta. Bowiem nie tylko patrole piesze, służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również strażnicy miejscy na rowerach podejmować będą interwencje - zapowiada Jolanta Głowacka, rzeczniczka SM w Płocku. 

Strażnicy miejscy na rowerach pojawiać się będą na uliczkach osiedlowych, bulwarach nad Wisłą, nad Zalewem Sobótka, terenach gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy.

- Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Chodzi o te najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców, czyli spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego - dodaje Jolanta Głowacka.

 Rowery przeszły przegląd techniczny, dokupiono dodatkowe wyposażenie. Te „ekologiczne” jednośladowe załogi  mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz autami. W ten sposób strażnicy wykonują czynności służbowe, dbając jednocześnie o własną kondycję. Łącząc przyjemne z pożytecznym.

Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji danych terenów. Każdy z sześciu posiadanych przez Straż Miejską rowerów jest specjalnie oznakowany. Do roweru przyczepiony jest zestaw do udzielania pomocy przedmedycznej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE