Reklama

Z tą akcją dotarli do ponad 8 tysięcy dzieci z płockich szkół

Opublikowano:
Autor:

Z tą akcją dotarli do ponad 8 tysięcy dzieci z płockich szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice starają się, jak tylko mogą, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo czy to w drodze do szkoły, czy na zajęcia pozalekcyjne. Zwłaszcza teraz, kiedy szybciej się ściemnia i zaledwie chwila może okazać się decydująca, co się stanie na drodze i czy kierowca zdąży dostrzec pieszego. Warto pamiętać o odblaskach.

Rodzice starają się, jak tylko mogą, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo czy to w drodze do szkoły, czy na zajęcia pozalekcyjne. Zwłaszcza teraz, kiedy szybciej się ściemnia i zaledwie chwila może okazać się decydująca, co się stanie na drodze i czy kierowca zdąży dostrzec pieszego. Warto pamiętać o odblaskach. 

Tragedie na drodze zdarzały się i będą się zdarzać, ale można zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to ryzyko zminimalizować. Pamiętajmy, że w nocy przy fatalnej pogodzie, pieszy jest widziany przez kierującego samochodem z odległości zaledwie około 20 metrów, a jeśli ma na sobie jasne ubranie, wówczas może zostać zauważony z odległości 50 metrów. Gdyby miał na sobie elementy odblaskowe, to już odległość, z jakiej może zostać dostrzeżony, zwiększy się trzykrotnie. Dlatego też warto pamiętać o kamizelkach lub innych elementach odblaskowych.

PKN Orlen ostatnio przeprowadził kampanię pod hasłem „Daj się zobaczyć” wśród uczniów z płockich szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, rozdając dzieciom odblaskowe worki z szelkami opatrzone wizerunkiem sympatycznej rybki ze świetlikiem tak zaprojektowane, aby mogły służyć za kamizelkę lub plecak.

[ZT]16958[/ZT]

Akcja edukacyjna objęła 8 tys. 300 uczniów z 459 klas w ramach programu „Orlen Bezpieczne Drogi”. W klasach odbywały się lekcje pokazowe z udziałem „głębinowych rybek”, czyli przebranych animatorów przekonujących, że warto nosić odblaski, aby bezpiecznie trafić do domu. Kampania już się zakończyła.

- Została dobrze przyjęta przez dzieci i nauczycieli. Efekty można zaobserwować na ulicach miasta – cieszą się organizatorzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE