Reklama

Z parlamentarzystami o Płocku. Zjawiło się troje posłów

Opublikowano:
Autor:

Z parlamentarzystami o Płocku. Zjawiło się troje posłów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieobecni na dzisiejszym spotkaniu w płockim ratuszu, aby omówić sprawy istotne dla funkcjonowania i rozwoju miasta, to głównie reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapewniał prezydent Andrzej Nowakowski, zaproszenia wysłano z wyprzedzeniem ponad trzech tygodni.

Nieobecni na dzisiejszym spotkaniu w płockim ratuszu, aby omówić sprawy istotne dla funkcjonowania i rozwoju miasta, to głównie reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapewniał prezydent Andrzej Nowakowski, zaproszenia wysłano z wyprzedzeniem ponad trzech tygodni.

Tradycyjnie włodarz Płocka powiedział "sprawdzam" parlamentarzystom z okręgu płocko-ciechanowskiego. Kampanie wyborcze obfitują w obietnice, a te weryfikują późniejsze działania po złożeniu poselskiego ślubowania.

[ZT]24323[/ZT]

Łącznie mamy 10 posłów z okręgu płocko-ciechanowskiego, w tym przeważają reprezentanci rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Łukasz Szumowski wciąż jest ministrem zdrowia, Maciej Małecki niedawno został wiceministrem w nowym resorcie, podobnie Maciej Wąsik objął stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Waldemar Olejniczak został ponownie parlamentarzystą po zrzeczeniu się mandatu przez Marka Opiołę, który wybrał funkcję wiceprezesa Najwyższej Izb Kontroli.

- Dopiero co zostałem posłem. Jeszcze nie zorganizowałem swojego biura, baza organizacyjna jest niedopięta - tłumaczy absencję na spotkaniu Waldemar Olejniczak.

Czy na kolejne spotkanie przyjdzie, jeśli już dotrze do niego zaproszenie? - Jestem otwarty. Nie wykluczam - dodaje.

A co z Jackiem Ozdobą? Poseł przyznaje, że miał zamiar przybyć, lecz prawy dotyczące "procesu legislacji" zatrzymały go w Warszawie (dodajmy, że wraz z europosłem Patrykiem Jakim i posłem Sebastianem Kaletą zorganizowali w Sejmie konferencję prasową na temat podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych w stolicy).

- Zwrócę się do prezydenta Andrzeja Nowakowskiego o spotkanie w innym terminie, już po Nowym Roku - zapewnia poseł.

Niestety nie udało nam się skontaktować telefonicznie z posłem Koalicji Obywatelskiej, Marcinem Kierwińskim. Oddzwoniła za to posłanka Anna Cicholska. Tłumaczyła, że ma wiele spotkań, obowiązków, spraw, które się nakładają. Jej biuro funkcjonuje. Posłanka stwierdziła, że nie wie, dlaczego tak ustalono jej dzisiejszy grafik spotkań.

- Zapoznam się z pismem od prezydenta, jak tylko do mnie dotrze. Jestem zainteresowana wszelkimi działaniami służącymi dobru społeczeństwa, na rzecz rozwoju regionu - deklarowała.

Prezydent informował, że będą kolejne spotkania. Może wówczas frekwencja okaże się lepsza. - W żaden inny sposób, oprócz wysłania zaproszenia, nie jesteśmy w stanie nakłonić do pracy na rzecz okręgu.

Obecnym na spotkaniu posłom przekazał list dotyczący spraw ważnych dla miasta, z kolei nieobecnym na spotkaniu parlamentarzystom pismo zostało wysłane. Oto jego treść:

- Szanowna Pani Poseł, Szanowny Panie Pośle, samorząd Płocka zaspokaja potrzeby mieszkańców poprzez różne działania. Wiele z przedsięwzięć jesteśmy w stanie zrealizować własnymi środkami, w innych potrzebujemy wsparcia z zewnątrz. Płocczanie liczą na zaangażowanie wybranych przez siebie parlamentarzystów w rozwoju miasta i regionu. Chciałbym przedstawić Pani / Panu kilka kwestii, szczególnie istotnych dla płocczan. Jedną z nich są inwestycje usprawniające komunikację w mieście, jak i połączenie miasta z ogólnopolską siecią drogową. Zależy nam na budowie drogi ekspresowej S10 blisko granic Płocka. To w kompetencjach rządu leży decyzja o jej lokalizacji, a jednocześnie szybkim rozpoczęciu budowy tej trasy. Ponadto ważna jest modernizacja ulicy Wyszogrodzkiej do czterech pasów, co umożliwi płynny wyjazd z miasta w kierunku Warszawy, a także całej trasy Płock – Warszawa. Ważnym przedsięwzięciem jest też budowa linii kolejowej z Płocka do Modlina i w dalszej perspektywie do Warszawy. Nie tylko ułatwi to płocczanom dojazd do lotniska i przyczyni się do rozwoju samego portu lotniczego, ale będzie też alternatywą dla transportu samochodowego.

Chciałbym też zainteresować Panią Poseł / Pana Posła kwestią urealnienia subwencji oświatowej i oraz niewystarczających środków przekazywanych przez rząd na sfinansowanie podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli. Z roku na rok z miejskiej kasy dokładamy coraz więcej na utrzymanie płockich szkół. Te pieniądze moglibyśmy zainwestować w inne przedsięwzięcia przyczyniające się do podwyższenia jakości życia w mieście.

Dla płocczan, szczególnie mieszkających na lewym brzegu Wisły, ważne jest bezpieczeństwo powodziowe. W ostatnim czasie obserwujemy zmniejszenie częstotliwości pogłębiania koryta Wisły. To stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i ich dobytku. W takim mieście jak Płock, w którym działa wielki kombinat petrochemiczny, nie sposób nie wspomnieć o ekologii. Dla mieszkańców ważne są programy prozdrowotne – profilaktyczne i wczesnego wykrywania nowotworów – oraz dostęp do nowoczesnych metod leczenia.

I ostatnia, ale nie mniej ważna dla mieszkańców sprawa, którą chciałbym poruszyć w tym liście, to wsparcie budowy stadionu. W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców i potrzeby naszego klubu, zdecydowaliśmy się na kompleksową modernizację istniejącego obiektu. W trzy lata powstanie nowoczesny stadion, dostosowany do wymogów Ekstraklasy i kibiców. Inwestycja będzie kosztować budżet miasta blisko 167 milionów złotych. Mam nadzieję, że możemy liczyć na wsparcie Pani Poseł / Pana Posła w poszukaniu zewnętrznego dofinansowania budowy tego obiektu. Liczę na współpracę i aktywne zaangażowanie Pani Poseł na rzecz mieszkańców Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE