Reklama

Wzmożone działania drogówki. Dziś będzie tak w całym kraju

Opublikowano:
Autor:

Wzmożone działania drogówki. Dziś będzie tak w całym kraju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". - Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza - przypominają policjanci.

W środę policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". - Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza - przypominają policjanci.

- Policyjna akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin - wyjaśnia sierż.sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Policjanci będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Działania zmierzają do wyeliminowania z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma również charakter edukacyjny. - Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - dodaje policjantka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE