Reklama

Wzmożone badania wody. Można sprawdzić wyniki

Opublikowano:
Autor:

Wzmożone badania wody. Można sprawdzić wyniki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z awarią układu przesyłowego ścieków na terenie Warszawy spółka Wodociągi Płockie zwiększyła częstotliwość prowadzonych badań wody. Od wielu lat na stronie internetowej spółki zamieszczane są codziennie informacje na temat jakości wody dostarczanej mieszkańcom Płocka.

W związku z awarią układu przesyłowego ścieków na terenie Warszawy spółka Wodociągi Płockie zwiększyła częstotliwość prowadzonych badań wody. Od wielu lat na stronie internetowej spółki zamieszczane są codziennie informacje na temat jakości wody dostarczanej mieszkańcom Płocka.

Oprócz miejskiej spółki, wzmożoną kontrolę wody prowadzi także Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku. 

– Od środy do odwołania próbki wody do badań laboratoryjnych pobierane będą codzienne w punktach kontroli monitoringowych zlokalizowanych na sieci wodociągowej. Badaniu podlegać będzie również woda przed uzdatnieniem (tzw. surowa) – poinformował Romuald Ostrowski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku.

Wyniki badań dostępne będą na stronie PPIS, a także Sanepidu. Ponadto wodę w Wiśle bada również Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Na stronie internetowej można znaleźć informację o lokalizacji stanowisk pomiarowych na Wiśle i Zbiorniku Włocławskim. Przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle między Warszawą i Płockiem zarządził także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Tu znajdziemy dane dotyczące jakości wody na stronie Wodociągów Płockich.

AKTUALIZACJA

Wyniki badań wykonanych dziś w godzinach porannych (30.08.2019 r.) z ujęcia wody Grabówka (woda surowa) nie różnią się od wyników badań wykonanych w środę 28 sierpnia i czwartek 29 sierpnia 2019 r. – informują Wodociągi Płockie.

Wyniki badań wody podawanej do sieci (miejska sieć wodociągowa) spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz.2294).

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby unikać kąpieli i sportów wodnych w Wiśle, na odcinku od Warszawy do Gdańska, a także nie pić i nie używać do mycia wody z rzeki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE