Reklama

Wzięli swoje laski i nakręcili teledysk

Opublikowano:
Autor:

Wzięli swoje laski i nakręcili teledysk - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jaki sposób pokazać, że osoby niewidome i niedowidzące żyją tuż obok nas i cieszą się z życia? Można na przykład nakręcić teledysk z wykorzystaniem płockich plenerów.

W jaki sposób pokazać, że osoby niewidome i niedowidzące żyją tuż obok nas i cieszą się z życia? Można na przykład nakręcić teledysk z wykorzystaniem płockich plenerów.

Podczas tegorocznego, IV Festiwalu Kultury i Sztuki dla osób niewidomych ponownie odbyły się warsztaty teatralne, ale tym razem postanowiono przygotować coś wyjątkowego. Stowarzyszenie „De Facto”, jako organizator festiwalu, zaprezentowało właśnie klip z udziałem osób niewidomych i niedowidzących, w którego powstanie włączył się również płocki Ratusz.

Prace nad teledyskiem ruszyły 22 września i potrwały tylko kilka dni. Nad projektem czuwał Mariusz Pogonowski i Krzysztof Stańczak, ale łatwo nie było. Trzeba było robić liczne dokrętki i duble, w dodatku ekipa musiała ścigać się z czasem. W poszczególnych kadrach śmignie nam wiele charakterystycznych miejsc, jak ulica Tumska i jedna z jej kafejek, Nowy Rynek, Podolszyce, wnętrze jednego z hoteli przy Sienkiewicza oraz, co chyba oczywiste, starówka, której nie mogło zabraknąć jako miejskiej wizytówki.

W podkładzie nie usłyszymy jednak, jak zakładano w pierwotnej wersji scenariusza, piosenki „Happy” Pharella Williama. Zamiast tego sięgnięto po lokalny akcent w postaci znanej wszystkim kapeli „Lao Che”, która użyczyła swojego utworu „Siedmiu nie zawsze wspaniałych”.

Historia do teledysku jest prosta. Kobieta i mężczyzna wychodzą ze swoich domów i przemierzają całe miasto, aż wreszcie przestają się mijać. Ale jak się kończy, to już musicie zobaczyć sami.

Klip możecie obejrzeć .

Fot. Screen z klipu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE