Reklama

Wyższe wynagrodzenia dla pracowników PKN Orlen

Opublikowano:
Autor:

Wyższe wynagrodzenia dla pracowników PKN Orlen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poinformował o tym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" w PKN Orlen. Wcześniej odbyła się wielogodzinna sesja negocjacyjna dotycząca zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników koncernu. - Osiągnięcie porozumienia jest dużym sukcesem zarówno strony związkowej, jak i pracodawcy, a przede wszystkim społeczności zakładowej, która jest beneficjentem wprowadzanych zmian - poinformowali związkowcy.

Poinformował o tym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" w PKN Orlen. Wcześniej odbyła się wielogodzinna sesja negocjacyjna dotycząca zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników koncernu. - Osiągnięcie porozumienia jest dużym sukcesem zarówno strony związkowej, jak i pracodawcy, a przede wszystkim społeczności zakładowej, która jest beneficjentem wprowadzanych zmian - poinformowali związkowcy.

- Organizacje związkowe, będące sygnatariuszami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, parafowały uzgodnienia przyjęte w toku rokowań Protokołu dodatkowego nr 4 do Układu - czytamy w opublikowanym komunikacie. Jak dalej tłumaczą, protokół podlega zatwierdzeniu przez organy statutowe Pracodawcy i związków zawodowych. Jego szczegóły podadzą po podpisaniu dokumentu. Postanowienia zawarte w protokole wejdą w życie od 1 kwietnia 2019 r.

Równocześnie trwały negocjacje płacowe na 2019 r. Płace zasadnicze miałyby wzrosnąć o 250 zł, ale jeszcze ne teraz, tylko od 1 marca 2019 r. Co uzgodniono?

-  Obligatoryjny wzrost płacy zasadniczej na rok 2019 w wysokości 250 zł, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy, dla pracowników zatrudnionych na dzień zawarcia Porozumienia w zakresie ustalenia wzrostu płac na rok 2019  w kategoriach od 1 do 6, a także wypłatę jednorazowego świadczenia dla pracowników zatrudnionych w kategoriach od 7 do 8 w wysokości 2100 zł w roku 2019 - jednakże jednorazowa nagroda będzie przedmiotem osobnych uzgodnień prowadzonych od stycznia 2019 roku.

Ponadto ustalono, że środki na awanse będą pochodzić ze środków pracodawcy i nie będą elementem porozumienia płacowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE