Reklama

Reklama

Wywieszono flagę Mazowsza. - Niech to będzie przykład naszej solidarności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na placu Obrońców Warszawy w Płocku wywieszono flagę województwa mazowieckiego. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Bądźmy dumni z Mazowsza – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

Reklama

Ta symboliczna chwila odbyła się w piątek, 30 kwietnia. Tuż przed długim weekendem majowym, w którym to obok Święta Pracy (1 maja) i rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja (3 maja) obchodzimy też Dzień Flagi (2 maja). W samorządzie województwa zachęcają, by w tym czasie, obok barw biało-czerwonych, wywiesić także te Mazowsza. 

- Mazowsze to największy i od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce – przekonywał marszałek Struzik. - Województwo wielu szans i możliwości. Mamy więc z czego być dumni. Dlatego, pokażmy, że Mazowsze jest dla nas ważne, wywieszając flagę z wizerunkiem białego orła bez korony przed domem, w miejscu pracy i nauki – zachęcał.

Wywieszenie flagi Mazowsza może też być – w opinii marszałka – swoistym manifestem. Pokazaniem swojego sprzeciwu wobec podziału województwa mazowieckiego. 

- Lokalny patriotyzm jest nam potrzebny zwłaszcza teraz, gdy stoimy w obliczu zagrożenia podziałem naszego województwa – mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Jestem przekonany, że flaga będzie dumnie prezentowała się w Płocku, historycznej stolicy Mazowsza – podkreślał.

Do takiego aktu wspólnoty zachęcał także obecny w Płocku Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego, według którego ta flaga to symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

- Wywieszenie flagi to fakt, który daje poczucie solidarności, jedności i buduje więzi społeczne. Od teraz mogą jej używać wszyscy mieszkańcy – przekonywał wiceprzewodniczący Orliński.

Flaga trafiła na maszt znajdujący się na Placu Obrońców Warszawy. W najbliższym czasie trafi ona do wszystkich samorządów na Mazowszu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy