Reklama

Wyszogród ma już nowego burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Wyszogród ma już nowego burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo już, kto w najbliższym czasie będzie pełnił funkcję burmistrza Wyszogrodu, po tym jak Mariusz Bieniek został nowym starostą płockim. Aby jednak wyłonić zwycięzcę, trzeba było zorganizować drugą turę wyborów.

Wiadomo już, kto w najbliższym czasie będzie pełnił funkcję burmistrza Wyszogrodu, po tym jak Mariusz Bieniek został nowym starostą płockim. Aby jednak wyłonić zwycięzcę, trzeba było zorganizować drugą turę wyborów.

Kiedy Mariusz Bieniek zdecydował się zostać nowym starostą i zastąpić Michała Boszkę, w Wyszogrodzie trzeba było rozpisać przedterminowe wybory. Do boju w pierwszej turze stanęło siedmioro kandydatów, a do drugiej przeszli Iwona Gortat z KWW Samorządność Ponad Podziałami oraz Jan Boszko z KWW Nasza Gmina Wspólna Sprawa i zarazem krewny poprzedniego płockiego starosty. Teraz okazało się, że podobnie jak w pierwszej turze, Jan Boszko również i w drugiej zdeklasował konkurentkę.

Walka była dość wyrównana - w wyborach zarządzonych na niedzielę 22 marca na Boszkę zagłosowało 1201 osób, natomiast na jego kontrkandydatkę Iwonę Gortat 1119 osób. Na 4770 uprawnionych do głosowania, aby wrzucić swój głos do urny zdecydowało się 2362 osób. Jednak w 42 przypadkach głosy uznano za nieważne.

Czytaj też:

Fot. e-wyszogrod.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE