Reklama

Wystawa. Akty i kobiecość z pazurem[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wystawa. Akty i kobiecość z pazurem[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - W swoich pracach oddaje kobiece ciepło, uczuciowość, emocjonalność. Jednocześnie jest to kobiecość z pazurem – opisano twórczość Kingi Cichockiej.

- W swoich pracach oddaje kobiece ciepło, uczuciowość, emocjonalność. Jednocześnie jest to kobiecość z pazurem – opisano twórczość Kingi Cichockiej.

We wtorek na górnym piętrze Towarzystwa Naukowego Płockiego otworzono wystawę „Portrety, postacie, akty” prezentującą prace Kingi Cichockiej, pracownika naukowego Instytutu Studiów Podyplomowych Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.

- Jako bardzo młoda dziewczyna zapragnęła wolności. Dostrzegła ją właśnie w twórczości artystycznej – przemawiała dr Liliana Tomaszewska. - Uznała, że chciałaby uczęszczać na zajęcia do szkoły plastycznej. W takich przypadkach rodzice często próbują interweniować, nakłaniać dziecko do podjęcia innej decyzji. Jednak rodzice zaaprobowali wybór Kingi.

Kinga Cichocka jest historykiem sztuki i artystką. Poprzez pokazane prace starała się zaprezentować głównie postacie kobiece, baletnice, akty. Twierdziła, że na jednej przedstawiła „starego człowieka i morze”, tryptyk tworzy m. in. autoportret jej samej i siostrzenicy. Przy tworzeniu swojego artystycznego dorobku wykorzystała datownik biurowy, tusz japoński, farby akrylowe, technikę kolażu. Celowo nie nadała tytułu żadnej z pokazanych prac. Odbiorcy mają sami zinterpretować sztukę w jej wykonaniu.

Wyjątkowo lubi rysować postać kota. Kot kojarzy jej się z cechami typowo kobiecymi, czasem ze skłonnością do melancholii, wrażliwością, wdziękiem, nawet z dumą.

Wystawa w TNP będzie czynna do końca lipca. W czerwcu wyłącznie w czwartki do godziny 18.00, w lipcu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE