Reklama

Wystartowali z akcją Płock dla Małgosi

Opublikowano:
Autor:

Wystartowali z akcją Płock dla Małgosi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Można nie robić nic i czekać albo postarać się zebrać trochę pieniążków – mówi nam organizatorka niedzielnej akcji dla Małgosi w Galerii Wisła, Inga Kujawa-Zawadzka. Pani Małgosia choruje na białaczkę. Chemia jej nie pomogła. Musi brać bardzo drogi lek, który miesięcznie kosztuje 32 tys. zł.

- Można nie robić nic i czekać albo postarać się zebrać trochę pieniążków – mówi nam organizatorka niedzielnej akcji dla Małgosi w Galerii Wisła, Inga Kujawa-Zawadzka. Pani Małgosia choruje na białaczkę. Chemia jej nie pomogła. Musi brać bardzo drogi lek, który miesięcznie kosztuje 32 tys. zł.

- Małgosia Lewandowska jest serdeczną koleżanką mojej znajomej, a ona jest siostrą mojego kolegi z pracy – opowiada organizatorka niedzielnej akcji w Galerii Wisła, Inga Kujawa-Zawadzka. - To od nich dowiedziałam się o tym, że w marcu 2015 roku zdiagnozowano u niej białaczkę szpikową. Już wcześniej organizowano w Irandii akcję dla Małgosi. Było karaoke i zumba, później usiedliśmy i zastanawialiśmy się, czy nie dałoby rady czegoś podobnego zrobić w Płocku.

Dalej sprawy potoczyły się znanym już z innych akcji charytatywnych torem. Zwrócono się do Galerii Wisła, czy nie byłoby wolnego terminu. Okazało się, że mają, 17 lipca. - Działamy, zbieramy przedmioty na niedzielną licytację (zaplanowana na godzinę 12.00), kompletujemy artystów i wolontariuszy – punktuje Inga Kujawa-Zawadzka. Co jakiś czas wrzuca na profil akcji na Facebooku kolejne przedmioty. W ten sposób w czyjejś kolekcji za kilka dni może znaleźć się piłka z autografami trenera kadry narodowej Adama Nawałki i kapitana drużyny Kuby Błaszczykowskiego. Dotarła do Polski z Francji jeszcze w czasie Euro 2016. Zawodnicy Wisły Płock grającej już w Ekstraklasie przekazali koszulki, szalik w sam raz dla kibica i dwie monografie „Duma Mazowsza” (w jednej znajduje się autograf i specjalna dedykacja od prezesa Jacka Kruszewskiego), od SPR mają piłki z autografami Michała Daszka i Adama Wiśniewskiego, dotarły także gadżety od Straży Miejskiej, posłanka Elżbieta Gapińska podarowała na licytację Konstytucję. W akcję włączyli się także płoccy muzycy. Na licytacji pojawi się wystawiony zestaw upominków sygnowanych przez płocki zespół Farben Lehre (koszulki, zegar i biografia kapeli „Bez pokory”), natomiast gitarzysta Krzysztof Misiak sprezentował płyty ze swoimi utworami.

Dla tych, którzy przyjdą w niedzielę do Galerii Wisła w godzinach 11.00 – 17.00, przygotowano sporo atrakcji, w tym pokazy tańca, występy zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury, dla widzów zaśpiewa także Patrycja Malinowska. Zrobi się nawet magicznie za sprawą Damiana Krażewskiego. Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na leczenie 56-letniej pani Małgosi, która obecnie jest pacjentką Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, o czym niedawno pisaliśmy. Przeszła leczenie farmakologiczne wszystkimi możliwymi i refundowanymi lekami. Bez efektów. Była poddana serii chemioterapii, aby doprowadzić do remisji choroby, dzięki czemu mogłaby zostać poddana przeszczepowi szpiku kostnego, lecz i to się nie powiodło. Jedyną szansą dla niej jest lek, którego nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Miesięczna kuracja kosztuje około 6 tys. 600 euro (około 32 tys. zł), dlatego dla Małgorzaty Lewandowskiej liczy się nawet najmniejszy datek.

Więcej na temat akcji na profilu na Facebooku: Płock dla Małgosi.

Czytaj też: 

Fot. Materiały promocyjne Galerii Wisła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE