Reklama

Wysokie pensje czy start w wyborach? Co z kandydaturą Wioletty Kulpy?

Opublikowano:
Autor:

Wysokie pensje czy start w wyborach? Co z kandydaturą Wioletty Kulpy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tuż przed 19:00 krótkie oświadczenie wygłosił prezes Jarosław Kaczyński. Poddaje ono w wątpliwość niektóre kandydatury na włodarzy miast. Sprawa może dotyczyć również Płocka.

Trwa posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tuż przed 19:00 krótkie oświadczenie wygłosił prezes Jarosław Kaczyński. Poddaje ono w wątpliwość niektóre kandydatury na włodarzy miast. Sprawa może dotyczyć również Płocka.

- Stanęła sprawa kandydowania tych, którzy jednocześnie mają wysokie pensje w spółkach skarbu państwa. I zapadła decyzja zgodna z naszymi deklaracjami: do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach są przez nasz szanowani, jeśli dobrze wykonują swoją pracę, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. Te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak dodał prezes, konkretne personalne decyzje dotyczące list i kandydatów na prezydentów (kandydatury w większości miast, w tym Płocku, zostały ogłoszone) zostaną przekazane w "nieodległym terminie". 

[ZT]19179[/ZT]

Jarosław Kaczyński nie sprecyzował, co kryje się za stwierdzeniem "wysokie pensje w spółkach skarbu państwa". Kilku radnych Prawa i Sprawiedliwości, w tym ubiegająca się o fotel prezydenta Płocka Wioletta Kulpa, pracuje w Orlenie i na wysokość uposażenia nie narzeka. Kulpa w Orlenie zarabia ok. 12 tys. złotych miesięcznie (209 tys. brutto w 2017 roku), ale jeszcze więcej zarabiają inni. Piotr Szpakowicz (prezes zarządu Orlen Projekt) zarobił w 2017 roku 265 tys. brutto, a Marcin Flakiewicz (nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości) 357 tys. brutto (miesięcznie ok. 20 tys. złotych netto).

Czy to oznacza, że radni będą musieli przed wyborami zrezygnować z wysokich pensji lub z kandydowania do rady miasta i fotel prezydenta? Skontaktowaliśmy się z Wiolettą Kulpą, ale nie chciała na gorąco komentować wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Odesłała nas do zarządu okręgowego partii. Nie udało nam się skontaktować z senatorem Markiem Martynowskim. 

fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE