Reklama

Wyrosną na muzyczne indywidualności?

Opublikowano:
Autor:

Wyrosną na muzyczne indywidualności? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas koncertu „Płockie Talenty” w roli solistów towarzyszących Płockiej Orkiestrze Symfonicznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia.

Podczas koncertu „Płockie Talenty” w roli solistów towarzyszących Płockiej Orkiestrze Symfonicznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia.

– Mimo młodego wieku to już dojrzali artyści. Niektórzy z nich już teraz z powodzeniem zdaliby egzamin do każdej szanującej się orkiestry – nie ukrywał swojego podziwu dla młodych muzyków Maciej Niesiołowski, który tym razem stanął za pulpitem dyrygenckim. Bardzo wymowne było malujące się na jego twarzy skupienie, gdy wsłuchiwał się i wpatrywał w młodych muzyków wykonujących partie solowe.

Artyści, którzy tym razem zaprezentowali się na scenie sali koncertowej PSM, to laureaci wielu ogólnopolskich konkursów przeznaczonych dla młodych instrumentalistów. Lista ich osiągnięć musi budzić szacunek. A przecież to muzycy, którzy wciąż jeszcze się uczą. Jeżeli nie zabraknie im wytrwałości i chęci ciągłego doskonalenia się, mogą naprawdę wiele osiągnąć.

Jako pierwsza zaprezentowała się Małgorzata Kramarz, która zagrała pierwszą część Koncertu Skrzypcowego D-dur Piotra Czajkowskiego. Dziewiętnastoletnia skrzypaczka trafiła najpierw pod skrzydła Piotra Kelma, u którego uczyła się w PSM pierwszego i drugiego stopnia. Naukę kończy pod okiem Piotra Markowskiego.

Wojciech Ulanowski, który zagrał Suitę na akordeon i kwartet smyczkowy (w wersji na orkiestrę) Józefa Świdra uczy się gry na akordeonie u Piotra Frąsia. Zaczynał od Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie, obecnie jest uczniem drugiej klasy PSM II stopnia w Płocku.

Monika Mycroft jako sześciolatka rozpoczęła naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem Ewy Kruszewskiej. Kontynuowała ją u Janusza Smolarskiego w płockiej PSM. Od sześciu lat jest uczennicą Piotra Markowskiego. Kształci się również w Krakowie pod kierunkiem Antoniego Cofalika.

Dziesięcioletnia Kinga Michalak zagrała Koncert dziecięcy na trąbkę W. Szełokowa. Gry na trąbce uczy się w trzeciej klasie PSM I stopnia pod kierunkiem Grzegorza Dębskiego.

Trombone Concertino Larsa-Erica Larssona wykonał Szymon Klekowicki. Puzonista rozpoczął naukę pod kierunkiem Tomasza Kacprzaka w PSM I stopnia, którą ukończył po trzech latach. Obecnie jest uczniem piątej klasy PSM II stopnia, a także studentem pierwszego roku Akademii Muzycznej w Katowicach.

Na zakończenie koncertu Michał Drętkiewicz zagrał Koncert fortepianowy a-moll Edwarda Griega. Michał uczy się gry na fortepianie w PSM II stopnia pod kierunkiem Mariusza Tytmana.

Warto podkreślić, że Małgorzata Kramarz, Monika Mycroft i Michał Drętkiewicz to laureaci nagrody prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w dziedzinie kultury.

Soliści koncertu „Płockie talenty” przed wyjściem na scenę nie ukrywali, że mają sporą tremę. A jednak potrafili sobie z nią doskonale poradzić, grając nie gorzej od zawodowców. A publiczność nie szczędziła im braw. W pełni zasłużonych zresztą.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE