Reklama

Wyremontowali dzieciom świetlice w szpitalu. Zobaczcie efekty [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wyremontowali dzieciom świetlice w szpitalu. Zobaczcie efekty [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolontariusze z Orlenu zabrali się do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, aby stworzyć kolorowe świetlice, która spodobają się najmłodszym pacjentom. Można już zobaczyć efekty ich starań.

Wolontariusze z Orlenu zabrali się do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, aby stworzyć kolorowe świetlice, która spodobają się najmłodszym pacjentom. Można już zobaczyć efekty ich starań.

Wolontariusze z PKN Orlen, już po przeprowadzonych remontach w domach dziecka i świetlicach środowiskowych, tym razem skupili się na remoncie świetlic w dziecięcych oddziałach pediatrii i chirurgii w płockim szpitalu na Winiarach. W efekcie prac remontowych powstały kolorowe, atrakcyjne i przyjazne pomieszczenia, które umilą trudny czas pobytu w szpitalu. Wszystkie prace, od projektów aranżacji wnętrz do zakończenia i oddania pomieszczeń, zostały zrealizowane przez wolontariuszy.

- Dzieci uwielbiają się bawić, a w takim środowisku dużo szybciej będą wracać do zdrowia - mówiła Wioletta Żółtańska, pielęgniarka oddziałowa, Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Zespolonym Szpitalu Wojewódzkim w Płocku.

Prace trwały od końca sierpnia i właśnie się zakończyły. Były podzielone na kilka etapów. Zakres prac obejmował położenie gładzi, malowanie, wymianę oświetlenia, wymianę wykładziny na jednej ze świetlic, aranżację i wystrój wnętrz. W całość prac zaangażowało się ponad 100 wolontariuszy, którzy po pracy wykonywali remontowe zadania. Dodatkowo świetlice zostały wyposażone w gry edukacyjne, zabawki i kolorowanki.

- Najważniejszy jest dla nas uśmiech dzieci – twierdził jeden z wolontariuszy, Mateusz Wasilewski. - Chcieliśmy stworzyć takie miejsce w szpitalu, żeby uprzyjemnić ich pobyt tutaj. Zależało nam, by szpital nie kojarzył im się z czymś niemiłym. Teraz mogą znaleźć tu swój kącik, pobawić się samemu lub z rodzicami.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony 5 grudnia, wolontariusze z Orlenu zorganizowali dla dzieci akcję czytania książek oraz wspólną zabawę przy grach planszowych.

Projekt „Fabryka Dobrej Energii” powstał w 2016 roku. Stworzyli go pracownicy koncernu, przystępując do systematycznej realizacji kolejnych projektów na terenie Płocka i okolic. Dotychczas wolontariusze przeprowadzili już kilkanaście akcji remontowych na rzecz 9 placówek, w tym m.in. Ośrodka  Opiekuńczo – Wychowawczego w Płocku przy ul. Mościckiego 27, Ogniska Opiekuńczego „Smyk” i Świetlicy Środowiskowej „Iskierka” w Płocku przy ul. Otolińskiej 23, Klubu Profilaktyki Środowiskowej „Przyjaciele” działającemu przy Stanicy Harcerskiej w Płocku przy ul. Krótkiej 3a, Domu Pomocy Społecznej w Goślicach, Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gostyninie, Świetlic Środowiskowych w Płocku - „Chatka Puchatka” przy ul. Kwiatka,  „Promyk” przy ul. Walecznych, Dom Marzeń ul. Góry oraz Świetlicy Środowiskowej Pozytywka przy ul. Słodowa 1

Przed dwoma laty w ramach Wolontariatu po raz pierwszy uruchomiono program grantowy „Mam dobry pomysł. Pomagam”. W rezultacie kilkanaście projektów społecznych zgłoszonych przez pracowników otrzymało wsparcie finansowe od pracodawcy. Dzięki otrzymanym grantom wolontariusze zbudowali m.in. altanę ogrodową w płockim hospicjum, odnowili salę operacyjną dla zwierząt w schronisku, pomagali najuboższym rodzinom z okolicznych miejscowości powiatu płockiego oraz ostatnio przeprowadzili renowację terenu zielonego przy bibliotece dla dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Zorganizowanie ogrodu dla dzieci na nowo było możliwe dzięki środkom finansowym z Fundacji ORLEN – Dar Serca, która w pokryła całkowite koszty inwestycji. W działania zaangażowali się wolontariusze z Obszaru Produkcji oraz Biura Ochrony Środowiska, którzy pomagali biorąc udział w kolejnych etapach prac ogrodowych.

Fot. PKN Orlen

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE