Reklama

Wypowiedz się o śmieciach. Start konstultacji

Opublikowano:
Autor:

Wypowiedz się o śmieciach. Start konstultacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przygotował projekt uchwały w sprawie zmian w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Do 3 stycznia można zgłaszać uwagi. My już to zrobiliśmy.

Ratusz przygotował projekt uchwały w sprawie zmian w regulaminie  utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Do 3 stycznia można zgłaszać uwagi. My już to zrobiliśmy.

Jak informuje Ratusz, w zmienionym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta  uwzględniono uwagi Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w zakresie niektórych zapisów wskazanego aktu prawa miejscowego. Jak dowiedzieliśmy od Donaty Giuliani, szefowej ratuszowego Biura gospodarowania odpadami komunalnymi, poczynione w regulaminie zmiany z całą pewnością nie są radykalne, w dużej mierze dotyczą kwestii formalnoprawnych. Wiele uwag wojewody dotyczyło np. braku potrzeby powtarzania w regulaminie przepisów z innych aktów prawa miejscowego. Wykreślenie jednych zapisów pociągało za sobą konieczność przesunięcia numeracji innych itd.
, więc znaczna część to zmiany kosmetyczne. - Poza tym wprowadzono kilka zmian dotyczących uszczegółowienia postępowania z odpadami komunalnymi - informuje Donata Giuliani.

Doprecyzowanie dotyczy m.in. postępowania z używanymi ubraniami - według regulaminu stare, zniszczone ubrania i buty, które nie nadają się już do noszenia, trzeba wrzucać do pojemników na odpady zmieszane, a te, które mogłyby się komuś przydać - do kontenerów na odzież używaną.

Sęk w tym, że nie ma w Płocku pojemników na odzież, które obsługiwane byłyby przez firmy, które wygrały przetarg, a odzież umieszczana w nich trafiałby do potrzebujących. Są tylko kontenery o charakterystycznym kształcie, kiedyś należące do PCK, dziś do prywatnej firmy zajmującej się m.in. sprzedażą odzieży używanej. Dlatego zgłosiliśmy uwagę, by przyjrzeć się temu problemowi i np. pomyśleć o ustawieniu w porozumieniu z płockimi ośrodkami zajmującymi się pomocą dla najuboższych dodatkowych kontenerów na odzież.

Jak informuje Ratusz, projekt uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Płocka zostanie wyłożony do wglądu w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka, umieszczony na stronie internetowej Urzędu plock.eu w zakładce "Odpady komunalne" oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Płocka.

Zainteresowani będą mogli zapoznać się z projektem uchwały, a następnie wnieść uwagi, opinie i propozycje na adres mailowy info@plock.eu lub pod numerem telefonu 24-367-16-12 do 3 stycznia 2014 r.Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE