Reklama

Wypadek w Radotkach. 15-latek zabrany do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Wypadek w Radotkach. 15-latek zabrany do szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zderzenie quadów, potrącony pieszy, 28-letni mężczyzna zabrany do szpitala po tym, jak wywrócił jednoślad na jezdnię, 23 kolizje drogowe, zatrzymani za posiadanie środków odurzających, uszkodzone auto, kradzież na działce - to weekendowy bilans przedstawiony przez płocką policję.

Zderzenie quadów, potrącony pieszy, 28-letni mężczyzna zabrany do szpitala po tym, jak wywrócił jednoślad na jezdnię, 23 kolizje drogowe, zatrzymani za posiadanie środków odurzających, uszkodzone auto, kradzież na działce - to weekendowy bilans przedstawiony przez płocką policję.

W policyjnym raporcie mamy jedno zdarzenie drogowe z piątku i dwa z soboty.

W piątek o godz. 20.55 na ul. Sierpeckiej w Bielsku 32-letnia kierująca skodą potrąciła pieszego, który poruszał się środkiem jezdni, poza terenem zabudowanym.

– Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. W wyniku zdarzenia 56-letni mężczyzna z powiatu płockiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala  – poinformowała mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

To może uratować życie!

Policjantka przypomina o noszeniu elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej się ściemnia. – Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Mały element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować życie i zdrowie.

Noszenie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu, tak, by te elementy były widoczne dla innych uczestników ruchu, jest konieczne. Zgodnie z przepisami ustawy - Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. 

Policja zachęca do noszenia elementów odblaskowych również przez pieszych w obszarze zabudowanym.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kanigowie poinformowali o zdarzeniu w Chodkowie, do którego zostali zadysponowani przez dyżurnego SKKM o godz. 23.05. Po dojeździe zastali już rozwinięty pożar samochodu osobowego po kolizji. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, ugasili ogień i odłączyli akumulator. Jak dodali, na skutek zdarzenia dwie osoby zabrano do szpitala.

Fot. OSP Kanigowo

Zdarzenia z soboty, 19 października

O godz. 12.20 na ul. Dobrzykowskiej w Płocku 28-letni kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił jednoślad na jezdnię. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Z kolei o godz. 17.24 w Radotkach (gm. Brudzeń Duży) 15-latek kierujący quadem, podczas skręcania w lewo, zderzył się z rówieśnikiem, który również kierował quadem. Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną. 15-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez policjantów postępowania.

Pozostałe zdarzenia

W sobotę uszkodzono powłokę lakierniczą pojazdu, straty oszacowano na 2 tys. zł, natomiast w sobotę na ul. Szpitalnej ktoś włamał się do altany na działce, ukradł zabawki, narzędzia i sprzęt AGD – także w tym przypadku straty oceniono na 2 tys. zł.

W niedzielę, 20 października na ul. Chopina w Płocku oraz w miejscowości Juzinek (gm. Bielsk) doszło do zatrzymań za posiadanie środków odurzających. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE