Reklama

Wypadanie włosów po ciąży–jak z nim walczyć?

Opublikowano:
Autor:

Wypadanie włosów po ciąży–jak z nim walczyć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciało kobiety w trakcie ciąży znacznie się zmienia po to, aby stworzyć rosnącemu dziecku najlepsze warunki. Dotyczy to również gospodarki hormonalnej, która oddziałuje na działanie całego organizmu. To właśnie jej nierównowaga jest jednym z głównych powodów nadmiernie wypadających włosów u kobiet po porodzie.

Ciało kobiety w trakcie ciąży znacznie się zmienia po to, aby stworzyć rosnącemu dziecku najlepsze warunki. Dotyczy to również gospodarki hormonalnej, która oddziałuje na działanie całego organizmu. To właśnie jej nierównowaga jest jednym z głównych powodów nadmiernie wypadających włosów u kobiet po porodzie.

Podczas ciąży w organizmie młodej mamy obserwuje się podwyższony poziom estrogenów. To właśnie te hormony odpowiedzialne są za lepszy wygląd włosów – wiele kobiet obserwuje wtedy, że stają się one grubsze, mocniejsze, nie wypadają. Jednak po porodzie poziom estrogenów zaczyna gwałtownie maleć, co może prowadzić do utraty nawet 20-30% włosów. Czy można jakoś zaradzić takiej sytuacji?

Jak wzmocnić włosy po porodzie?

Jeżeli również ciebie dotyczy wypadanie włosów po ciąży, w takim przypadku warto zadbać o nie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz i po prostu czekać, aż hormony uspokoją się i sytuacja wróci do normy – zwykle trwa to kilka miesięcy. Dobry szampon i odżywka, maseczka, także oleje oraz ampułki potrafią zdziałać cuda – dużo o polecanych kosmetykach można poczytać na portalach kobiecych, blogach i forach. Jeżeli nie karmisz, wtedy możesz stosować dodatkowo tabletki na wypadanie włosów, które będą zawierały wartościowe witaminy i minerały oraz inne dodatki wzmacniające włosy i zapobiegające ich wypadaniu.

Gdy włosy nadal wypadają

W sytuacji, gdy włosy po porodzie nadal wypadają w dużej ilości, warto poradzić się dermatologa czy endokrynologa. Przyczyną mogą być inne zaburzenia hormonalne, na przykład związane z tarczycą, także niedobory ważnych pierwiastków, na przykład żelaza czy cynku. Aby określić przyczynę, wykonuje się odpowiednie badania i dobiera się odpowiednie preparaty na wypadanie włosów, a często dodatkowo leki doustne, gdy problem jest bardziej złożony.

Wypadanie włosów po ciąży dotyka większości kobiet – w takiej sytuacji warto po prostu przeczekać ten okres, jednocześnie pamiętając o tym, by pielęgnować i wzmacniać swoje włosy, aby szybciej wróciły one do normalnego stanu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE