Reklama

Wynik pierwszej galerii handlowej: 140 osób

Opublikowano:
Autor:

Wynik pierwszej galerii handlowej: 140 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie 140 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku podczas akcji zorganizowanej dla małej Lenki w galerii Mosty w Płocku. W sobotę i niedzielę wolontariusze z patyczkami do wymazu będą w galeriach na Podolszycach czekać na tych, którzy chcą małym kosztem ratować czyjeś życie.

Dokładnie 140 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku podczas akcji zorganizowanej dla małej Lenki w galerii Mosty w Płocku. W sobotę i niedzielę wolontariusze z patyczkami do wymazu będą w galeriach na Podolszycach czekać na tych, którzy chcą małym kosztem ratować czyjeś życie.

Tym razem rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych jest akcją dedykowaną, nastawioną na pomoc 2,5-letniej Lence, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Jedyną szansą dla dziecka jest znalezienie bliźniaka genetycznego i przeszczep szpiku.

Akcję zorganizowała przy wsparciu władz miasta, a także m.in. Młodzieżowego Domu Kultury, fundacji DKMS z koordynatorką Agnieszką Kawiatkowską, uczennica płockiej Małachowianki, Aleksandra Podwójci, prywatnie córka zapalonego propagatora akcji oddawania szpiku, wykładowcy z Politechniki, Pawła Podwójciego.

To zresztą głównie młodzi ludzie, ubrani w koszulki ze zdjęciem małej Lenki czekali dziś, w piątek, na płocczan gotowych ratować życie dziewczynce lub innym chorym na białaczkę. Wyposażeni w patyczki do wymazu śliny, który pobiera się z wewnętrznej strony policzka w nie dłużej niż kilka sekund, zachęcali do rejestracji w bazie dawców.

Na pierwszy ogień poszła galeria Mosty. Płocczanie, choć z pewnością zajęci przygotowaniami do świąt, nie zawiedli.  - Zarejestrowało się 140 osób - mówią zmęczeni, ale zadowoleni inicjatorzy.

Akcja potrwa przez cały weekend. W sobotę i niedzielę młodzież z patyczkami spotkamy w galeriach Wisła i Mazovia na Podolszycach w godzinach 10:00-18.00.

Fot. archiwum prywatne

Czytaj też:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE