Reklama

Wymieniali stare lodówki na świeże owoce

Opublikowano:
Autor:

Wymieniali stare lodówki na świeże owoce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad dwie tony zebranych elektro-śmieci i ponad sto kilogramów rozdanych owoców. To efekt akcji „Recykling daje owoce”.

Ponad dwie tony zebranych elektro-śmieci i ponad sto kilogramów rozdanych owoców. To efekt akcji „Recykling daje owoce”.

Chociaż zbiórka elektro-śmieci zorganizowana przez Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizację Odzysku, Koło Naukowe Energii Odnawialnej i Recyklingu Odpadów Navitas oraz Galerię Wisła we współpracy z Dominikiem Dobrowolskim – ekologiem i podróżnikiem, pomysłodawcą akcji, trwała zaledwie pięć godzin, dała zaskakująco dobre efekty.

Frekwencja była bardzo dobra, a wiele osób przywoziło swoje zużyte telewizory, pralki, lodówki, ale i mniejsze rzeczy czyli sprzęt komputerowy oraz drobne RTV. – Mam nadzieję, że dzięki tej akcji udało nam się uświadomić płocczanom, że selektywna zbiórka odpadów jest niezwykle istotna. Dotyczy to również elektro-śmieci – powiedział Dominik Dobrowolski, inicjator ogólnopolskiej akcji „Recykling daje owoce”. – Nasza akcja jest bardzo prosta, ale i ważna. Owoce, które rozdajemy za przyniesione elektro-śmieci mają pokazać, że selektywna zbiórka wszystkim się opłaca. Im więcej zebranego sprzętu, tym lepszy wizerunek miasta, czystsze środowisko i więcej witamin z owoców!

Fot. Archiwum organizatora akcji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE