Reklama

Wyłączą podświetlenie galerii, ratusza, mostu im. Legionów Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

Wyłączą podświetlenie galerii, ratusza, mostu im. Legionów Piłsudskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podświetlenie zostanie wyłączone w sobotę, 30 marca o godz. 20.30. To sposób na włączenie się w akcję "Godzina dla Ziemi" WWF.

Podświetlenie zostanie wyłączone w sobotę, 30 marca o godz. 20.30. To sposób na włączenie się w akcję "Godzina dla Ziemi" WWF.

Akcja odbywa się co roku, podobnie nasze miasto nie pierwszy raz włącza się w kolejną jej edycję. Znana jest z tego, że na godzinę gasną światła w domach, władze miasta wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

- Robią to w trosce o naszą planetę i w ramach promowania idei ochrony środowiska naturalnego - wyjaśniają w Urzędzie Miasta Płocka.

O godz. 20.30 na 60 minut zgaśnie również oświetlenie elewacji płockich galerii: Wisła, Mazovia i Atrium Mosty.

W galerii Mazovia wewnątrz budynku zgaśnie część świateł w pasażach oraz sklepach, a także oświetlenie fontanny. Na godzinę w centrum handlowym ucichnie także muzyka.

Podobnie będzie w galerii Wisła. Elewacje budynku i zewnętrzny pylon nie będą oświetlone. Przygasną świetlówki i oświetlenie kopuł, a w ich miejsce pojawi się element dekoracyjny trudno dostrzegalny na co dzień – „gwiaździste niebo” pod Wielką Kopułą. Przestaną działać również wentylatory, a muzyka ucichnie.

Do tej samej akcji włączyło się również Atrium Mosty - wyłączy całą elewację zewnętrzną wraz z logotypami, ograniczą także oświetlenie na parkingach, by zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne naszej planety.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”, której celem jest uświadomienie, jak codzienne nawyki wpływają na środowisko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE