Reklama

Wykopaliska na starówce. Co tam będzie?

Opublikowano:
Autor:

Wykopaliska na starówce. Co tam będzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na niedużej działce przy Kazimierza Wielkiego dobiegają końca wykopaliska archeologiczne. - Nie odnaleźliśmy tam nic godnego uwagi - usłyszeliśmy w Przedsiębiorstwie Inwestycji Komunalnych, które planuje postawić tam nowy blok.

Na niedużej działce przy Kazimierza Wielkiego dobiegają końca wykopaliska archeologiczne. - Nie odnaleźliśmy tam nic godnego uwagi - usłyszeliśmy w Przedsiębiorstwie Inwestycji Komunalnych, które planuje postawić tam nowy blok.

Mowa o niewielkiej działce niedaleko ratusza, która należy do dewelopera PIK, który - jak się dowiedzieliśmy - zamierza wybudować tam czterokondygnacyjny budynek mieszkalny.  Ponieważ teren znajduje się w strefie zabytkowej i jest objęty ochroną konserwatorską,  trwają tam prace archeologiczne - firma na zlecenie prywatnego inwestora sprawdza, czy w ziemi nie ma śladów dawnych wieków.

- Prace trwały od czerwca, ale nie odnaleźliśmy nic godnego uwagi - usłyszeliśmy w dziale inwestycji PIK-u - Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji i lada chwila wystąpimy z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Zaraz po otrzymaniu decyzji chcemy ruszyć z budową, liczymy, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Przy Kazimierza Wielkiego ma powstać czteropiętrowy blok z 22 mieszkaniami o metrażu od 30 do 90 m kw. i podziemnym garażem.  Deweloper zapewnia, że już teraz firma spotka się z zainteresowaniem ewentualnych lokatorów, którzy chcieliby mieszkać w samym sercu płockiej starówki. Są to zarówno ludzie młodzi, którym podoba się ta lokalizacja, jak i starsi, którzy niegdyś tu mieszkali, a dziś chcieliby wrócić na Stare Miasto.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE