Reklama

Wygraliśmy! Specjalny czujnik zbada jakość naszego powietrza

Opublikowano:
Autor:

Wygraliśmy! Specjalny czujnik zbada jakość naszego powietrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Płocka pokazali, że potrafią się zmobilizować. Wzięli bowiem udział w głosowaniu i wygrali czujnik, który niebawem trafi do Płocka.

Mieszkańcy Płocka pokazali, że potrafią się zmobilizować. Wzięli bowiem udział w głosowaniu i wygrali czujnik, który niebawem trafi do Płocka.

Akcję pod hasłem "Wiem czym oddycham" przygotowała firma ubezpieczeniowa Aviva. Do 22 grudnia można było oddać swój głos na wybraną lokalizację. W Płocku chęć zamontowania czujnika zgłoszono na ul. Górnej 32. Efekt głosowania? 398 oddanych głosów i 38. miejsce w rankingu. Do wygrania było 100 takich urządzeń, dzięki zaangażowaniu płocczan, jedno trafi do naszego miasta. 

- Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym - czytamy na stronie organizatora akcji. - W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

To ważne udogodnienie, ponieważ kiedy pojawia się komunikat smogowy powinniśmy ograniczyć do minimum przebywanie na "świeżym powietrzu". Dotyczy to zwłaszcza dzieci, osób starszych, chorych i kobiet w ciąży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE