Reklama

Wygoda i niezależność: wynajem samochodu podczas podróży

Opublikowano:
Autor:

Wygoda i niezależność: wynajem samochodu podczas podróży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Udając się w daleką zagraniczną podróż - czy to wakacyjną, czy też służbową, z oczywistych względów nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą naszego samochodu. Nie musimy jednak rezygnować z wygody i niezależności, jaką zapewnia korzystanie z własnych czterech kółek. Wychodzą nam bowiem naprzeciw wypożyczalnie samochodowe, których usługi wbrew pozorom pozostają w zasięgu finansowym przeciętnego Kowalskiego.

Udając się w daleką zagraniczną podróż - czy to wakacyjną, czy też służbową, z oczywistych względów nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą naszego samochodu. Nie musimy jednak rezygnować z wygody i niezależności, jaką zapewnia korzystanie z własnych czterech kółek. Wychodzą nam bowiem naprzeciw wypożyczalnie samochodowe, których usługi wbrew pozorom pozostają w zasięgu finansowym przeciętnego Kowalskiego.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Dokładna wysokość opłat za wypożyczenie samochodu zależy zwykle od bardzo wielu czynników, wliczając w to wiek kierowcy, ilość przejechanych kilometrów oraz rodzaj ubezpieczenia. Uogólniając, możemy jednak wyróżnić dwa główne czynniki, które w największym stopniu wpływają na koszt wynajmu pojazdu.

Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj samochodu. Wypożyczenie małego auta miejskiego będzie się z oczywistych względów wiązać z niższymi opłatami aniżeli wynajęcie luksusowej limuzyny. Drugi czynnik to czas, na jaki zdecydujemy się wynająć wybrany pojazd. Z reguły im jest on dłuższy, tym niższa stawka za dzień zostanie nam zaproponowana.

Choć wypożyczalnie samochodów chętnie doliczają opłaty za różnego rodzaju odstępstwa od najbardziej typowego scenariusza wypożyczenia pojazdu, staranne przeczytanie podpisywanej umowy pozwoli nam uniknąć wszelkich niespodzianek z tym związanych.

O wiele większe znaczenie ma wybór właściwego ubezpieczenia. Absolutne minimum stanowi OC, którego posiadanie jest obowiązkowe i którego koszt zazwyczaj wpisany jest przez wypożyczalnię do podstawowej stawki za wynajem samochodu. Istnieje jednak mnóstwo ubezpieczeń opcjonalnych, na jakie możemy (lecz nie musimy) się zdecydować. Mowa tutaj choćby o popularnym AC, ubezpieczeniu pojazdu od kradzieży czy też ubezpieczeniu bagażu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, koniecznie zapoznajmy się z jej szczegółowymi warunkami - w przeciwnym razie możemy znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pokrycia szkód, powołując się na niekorzystny dla nas zapis w polisie.

Gdzie wynająć samochód?

Rynek usług związanych z wypożyczaniem samochodów jest dziś mocno nasycony. Wpisując w jednej z popularnych wyszukiwarek frazę wynajem Wrocław, bez trudu znajdziemy dziesiątki wypożyczalni - zarówno tych należących do międzynarodowych sieci (Hertz, Avis), jak i tych niewielkich, działających wyłącznie na rynku lokalnym.

Jak odnaleźć się w tym chaosie i którą z nich wybrać? Dobry pomysł stanowi skorzystanie z porównywarek internetowych. W automatyczny sposób analizują one oferty wielu firm, wynajdując dla nas tylko najbardziej opłacalne propozycje. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku konieczności wynajęcia samochodu w obcym kraju, kiedy samodzielne analizowanie ofert mogłoby okazać się wyjątkowo kłopotliwe.

Co potrzebuję, aby wynająć samochód?

Niezależnie od tego, czy rezerwujemy samochód osobiście, bezpośrednio przez Internet, czy też za pomocą porównywarki takiej jak https://www.taniwynajemaut.pl, musimy posiadać kartę kredytową. Służy ona nie tylko do pobrania należności za wypożyczenie samochodu, ale i umożliwia zamrożenie odpowiednich środków na poczet kaucji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE