Reklama

Wydzielone grunty z lotniska już sprzedane

Opublikowano:
Autor:

Wydzielone grunty z lotniska już sprzedane  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz właśnie powiadomił o sprzedaży 19 hektarów terenu wydzielonego z lotniska. Kupcem została firma CNH Industrial Polska, kreśląca plany rozbudowy i wzrostu zatrudnienia. Na wypełnienie złożonych wobec miasta zobowiązań przysługują jej cztery lata.

Ratusz właśnie powiadomił o sprzedaży 19 hektarów terenu wydzielonego z lotniska. Kupcem została firma CNH Industrial Polska, kreśląca plany rozbudowy i wzrostu zatrudnienia. Na wypełnienie złożonych wobec miasta zobowiązań przysługują jej cztery lata.

Do sfinalizowania transakcji dotyczącej sprzedaży 19 hektarów terenu, o której mówiło się zresztą od jakiegoś czasu, doszło w czwartek, 16 lipca w sali płockiego hotelu Herman. Akt notarialny podpisywał prezydent płocka Andrzej Nowakowski, dyrektor produkcji i członek zarządu CNH Industrial Polska Werner Ballieu oraz Wioletta Łakoma i Adam Sulak. - To historyczny moment dla nas i dla miasta – twierdził Ballieu. - Za kilka lat zobaczymy jego owoce

Ratusz podkreśla, że to pierwsza tak duża transakcja od czasu sprowadzenia do miasta fabryki Levi Strauss. Przypomnijmy, że to właśnie firma CNH Industrial Polska wygrała przetarg na kupno terenu wydzielonego z lotniska użytkowanego przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Przedsiębiorstwo zapłaciło za grunty 8,101 mln zł netto (9 mln 964 tys. brutto). Środki już wpłynęły na konto miasta.

Przejęcie terenu wiąże się z wypełnieniem określonych warunków. Zgodnie z wydaną dla tego terenu decyzją o warunkach zabudowy, na 19 ha można postawić halę produkcyjno-magazynowo-montażową i prowadzić wyłącznie działalność przemysłową. Firma ze swojej strony zadeklarowała zainwestować na tym obszarze od 16 do 20 mln dolarów.

Oprócz hali produkcyjnej, przedsiębiorstwo planuje rozszerzyć obszar składowania gotowych produktów, wybudować centrum wizytacyjne z obszarem testów dla klientów wraz z miejscem dla testów inżynieryjnych. Kolejna deklaracja dotyczy zatrudnienia, które w stosunku do 2014 roku miałoby wzrosnąć do 350 osób przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji rynkowej. Na spełnienie obietnic CNH dostało cztery lata licząc od chwili podpisania aktu notarialnego (przy uzyskaniu od miasta pozwolenia na budowę w przeciągu dwóch najbliższych lat).  Jeśli zaś firma nie wypełni zobowiązań, miasto zostawiło sobie dodatkową furtkę. Po upływie wyznaczonego czasu zastrzegło sobie możliwość do odkupienia nieruchomości.

Początki działalności firmy w naszym mieście sięgają 1992 roku. Wówczas na majątku Fabryki Maszyn Żniwnych powstała spółka Bizon, którą odkupił po sześciu latach New Holland, należący z kolei do koncernu CNH, specjalizującego się w produkcji maszyn rolniczych. Płocki zakład zajmuje obecnie 24 hektary.

Czytaj też:

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE