Reklama

Wydarzeniem 2012 roku zostało…

Opublikowano:
Autor:

Wydarzeniem 2012 roku zostało… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Walka była zacięta, mobilizacja pełna, ale koniec końców za najważniejsze Wydarzenie 2012 r. uznaliście organizowane przez studentów Juwenalia. W sondzie oddano blisko 4,8 tys. głosów!

Walka była zacięta, mobilizacja pełna, ale koniec końców za najważniejsze Wydarzenie 2012 r. uznaliście organizowane przez studentów Juwenalia. W sondzie oddano blisko 4,8 tys. głosów!

To była kolejna, trzecia już edycja naszego corocznego plebiscytu najważniejsze wydarzenie minionego roku. Najpierw spośród 37 zaproponowanych przez nas wydarzeń w galerii zdjęć wybraliście 10 najistotniejszych, w kolejnym etapie, który trwał do końca stycznia, klikaliście w sondzie na stronie głównej, wybierając najważniejsze z najważniejszych. Od początku tej edycji najwięcej zwolenników miały organizowane przez studentów Juwenalia, a studenckiemu świętu deptał po piętach wyjątkowo udany Reggaeland. Patrząc po liczbie oddanych głosów, mobilizacja była pełna, ostatecznie tak jak w pierwszym etapie zwyciężyły Juwenalia, osiągając 1527 głosów. Nic dziwnego - odbiły się one w mieście szerokim echem. Wychwalano koncerty uznanych w środowisku muzycznym gwiazd, podkreślając, że tak dobrej imprezy dawno w Płocku nie było (wystąpili m.in. Lipali, Figo Fagot, Enkate, Onar, Kajman, Młody M, WSRH, Sokół, Marysia Starosta i inni), rewelacyjną frekwencję i fajną atmosferę.

Nie mniej radosne nastroje towarzyszyły płocczanom po siódmej odsłonie Reggaelandu, na który w naszej sondzie oddano 1406 głosy. Sukces przerósł najśmielsze oczekiwania - nie oceniano jej inaczej jak tylko w samych superlatywach: rekordowa frekwencja, wspaniała muzyka, niesamowity nastrój. Podczas koncertu głównej gwiazdy festiwalu - słynnego Gentlemana, na płockiej plaży szalało ok. 11 tysięcy osób.

Po wynikach sondy widać wyraźnie, że do klikania zmobilizowali się również uczestnicy zorganizowanego przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” z ks. Rafałem Grzelczykiem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży na czele Festiwalu Młodych, na którym na początku lipca bawiło się ok. 800 osób z naszej diecezji. Koncerty Eneja, Luxtorpedy, La Pallotiny i Violi Brzezińskiej, a przede wszystkim wspólną modlitwę na Cholerce za najważniejsze wydarzenie roku chciało uznać 521 internautów. Wywalczyli tym samym trzecie miejsce na naszym podium.

Na czwartym miejscu znalazł się festiwal Audioriver (483 gł.), na piątym - zorganizowana na Nowym Rynku z okazji Euro 2012 - Strefa Kibica (299 gł.). Dalej uplasowały się kolejno: nowy płocki festiwal rockowy Summer Fall Festival (189 gł.), niecodzienny Koncert na ścianie Mazovii (143 gł.) i mecz piłkarzy ręcznych Polska-Holandia (103 gł.) , Orszak Trzech Króli (64 gł.) i na końcu Budmat Drift Show (58 gł.)

Fot. Tomasz Miecznik /Portal Płock, zdjęcie Budmat Drift - Robert Marciniak

Oto najważniejsze wydarzenia 2012 roku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE