Reklama

Wyciek gazu w pobliżu bloków i podstawówki. Ewakuowano szkołę

Opublikowano:
Autor:

Wyciek gazu w pobliżu bloków i podstawówki. Ewakuowano szkołę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę tuż przed 14.00 strażacy dostali zgłoszenie o wycieku gazu blisko bloków i szkoły na osiedlu Wielka Płyta. Na miejsce przyjechało ośmiu strażaków z plutonu chemicznego oraz pogotowie gazowe.

W środę tuż przed 14.00 strażacy dostali zgłoszenie o wycieku gazu blisko bloków i szkoły na osiedlu Wielka Płyta. Na miejsce przyjechało ośmiu strażaków z plutonu chemicznego oraz pogotowie gazowe.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika płockiej straży pożarnejtuż przed 14.00 dyżurny straży został zaalarmowany o wycieku gazu z rurociągu obok bloku przy Kossobuddzkiego.

- Podczas prac budowalnych doszło do uszkodzenia przyłącza doprowadzającego gaz do bloku i spowodowanego tym wycieku gazu - mówi Edward Mysera. - Nie mamy informacji, by ktokolwiek ucierpiał w związku ze zdarzeniem.

Na miejsce przyjechały trzy wozy strażackie z ośmioma strażakami oraz pogotowie gazowe, które uszczelniło wyciek, zakładając opaskę.

- Pomiary stężenia gazu nie wykazały niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, więc nie było potrzeby ewakuacji okolicznych bloków - mówi Edward Mysera.

Rzecznik dodaje, że dyrekcja pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3 przy Kossobudzkiego podjęła decyzję o ewakuacji uczniów na wewnętrzny plac szkoły.

Traf chciał, że tego samego dnia, tyle że przed południem, zaplanowane ćwiczenia z ewakuacji szkoły miało znajdujące się obok Gimnazjum nr 5. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE