Reklama

Wyburzyli już stare przedszkole. Jakie są plany na ten teren?

Opublikowano:
Autor:

Wyburzyli już stare przedszkole. Jakie są plany na ten teren? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po starym przedszkolu na Międzytorzu dziś została kupa gruzu. Nie wszyscy mieszkańcy osiedla wiedzą jednak, jakie plany na tę działkę ma Ratusz.

Po starym przedszkolu na Międzytorzu dziś została kupa gruzu. Nie wszyscy mieszkańcy osiedla wiedzą jednak, jakie plany na tę działkę ma Ratusz.

Chodzi o miejskie przedszkole między blokami przy Gintera i Dobrowolskiego, w którym pierwsze kroki w edukacji stawiało kilka pokoleń mieszkańców Międzytorza. Od chwili, gdy dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola nr 20 przeniosły się do nowej siedziby przy Piaska, wysłużony budynek stał pusty i czekał na wyburzenie. Rozbiórka już się zaczęła i dziś, po kilku dniach pracy ze sprzętem ciężkim z dawnego przedszkola została już tylko kupa gruzu. 

Właścicielem działki w samym sercu tej części osiedla jest miasto. Już kilka miesięcy temu pisaliśmy, że miasto chce zdać się przy planowaniu zagospodarowania tego terenu na wolę mieszkańców. A ta - mówił nam wówczas Krzysztof Michalski z rady osiedla Międzytorze - zakłada powstanie tam zielonego skwerku. Na jego obrzeżach planowane jest z kolei utworzenie miejsc parkingowych, których na żadnym płockim osiedlu nigdy dość.

Jak dziś potwierdził w rozmowie z nami wiceprezydent ds. inwestycji Jacek Terebus, plany, by w tym miejscu powstał skwer i parking są nadal aktualne. Trwa ustalanie szczegółów, niewykluczone, że prace zaczną się jeszcze w tym roku, choć z pewnością będą przebiegały etapami. Nie wiadomo też jeszcze, jakie funkcje będzie spełniał skwerek, a dokładnie mówiąc, czy znajdą się w nim także huśtawki i inne zabawki -  ratuszowi urzędnicy zastanawiają się bowiem, czy by nie udostępnić placu zabaw przy przedszkolu również mieszkańcom osiedla.  

O planach na teren po byłym przedszkolu pisaliśmy przy okazji innego tekstu:

[ZT]11895[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE