Reklama

Wyburzają kamienicę na starówce [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wyburzają kamienicę na starówce [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad starówką unoszą się kłęby dymy. Taki jest efekt wyburzania jednej z kamienic przyległych do Domu Darmstadt, która była wyłączona z użytkowania. Właściciel nie miał już innego wyjścia. W trakcie ostatniego Jarmarku Tumskiego mieszkańcy z okolicznych nieruchomości z samego rana usłyszeli łomot, później zobaczyli już wyłącznie frontową ścianę.

Nad starówką unoszą się kłęby dymy. Taki jest efekt wyburzania jednej z kamienic przyległych do Domu Darmstadt, która była wyłączona z użytkowania. Właściciel nie miał już innego wyjścia. W trakcie ostatniego Jarmarku Tumskiego mieszkańcy z okolicznych nieruchomości z samego rana usłyszeli łomot, później zobaczyli już tylko frontową ścianę.

Na starówce mamy o jeden szpetny pustostan mniej, ponieważ był już w tak fatalnym stanie, że sam zawalił się od środka. Chodzi o prywatną kamienicę przy Starym Rynku 10, sąsiadującą po jednej stronie z Domem Darmstadt, a z drugiej z budowanym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W sumie można powiedzieć, że było to nawet szczęście w nieszczęściu. W tym samym czasie, z piątku na sobotę trwał w Płocku Jarmark Tumski, a że do zdarzenia doszło rano, nie było jeszcze tylu bywalców jednej z większych miejskich imprez i ściany zawaliły się wyłącznie do wewnątrz, nikomu nic się nie stało. Gdyby jednak kamienica zawaliła się na oczach turystów i w stronę Starego Rynku, mieliby historię do opowiedzenia po powrocie do swojego miasta zgodnie ze starym hasłem promocyjnym „Płock wrażeń moc”. A tak pozostały fragmenty gzymsu na postawionych tam plastikowych toaletach. Paradoksalnie te naprawdę się przydały. Gdyby kabiny tam nie stały i pod budynkiem przechodziłaby jakaś osoba, sprawa wyglądałaby zgoła gorzej.

O wszystkim mieszkańcy poinformowali organizatorów Jarmarku. Ocalałą ścianę trzeba było zabezpieczyć do czasu zburzenia. Prace rozbiórkowe już się zaczęły i przeciągną się zapewne do środy. W końcu resztki kamienicy, która czasy swojej świetności miała już dawno za sobą, trzeba jeszcze uprzątnąć. Z tego, co wiadomo, są plany postawienia w tym miejscu kolejnego budynku z przeznaczeniem na hotel, z częścią restauracyjną na dole.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE