Reklama

Wybudują Poziomkową i Morelową [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wybudują Poziomkową i Morelową [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz firma Darbud z Białej koło Płocka wygrała miejski przetarg - tym razem wybuduje ulice Poziomkową i Morelową w Imielnicy. Zainkasuje ponad 2 mln zł.

Kolejny raz firma Darbud z Białej koło Płocka wygrała miejski przetarg - tym razem wybuduje ulice Poziomkową i Morelową w Imielnicy. Zainkasuje ponad 2 mln zł.

Dwie ulice o smacznie brzmiących owocowych nazwach to drogi na osiedlu domków jednorodzinnych w Imielnicy. Morelowa jest prawie w całości pokryta asfaltem, ale trzeba dokończyć niewielki odcinek w miejscu, w którym łączy się z Poziomkową. Ta ostatnia natomiast jest drogą gruntową, pełną dołów i nierówności.

W ramach inwestycji Poziomkowa oraz brakujący fragment Morelowej na odcinku od Chmielnej do Poziomkowej powstanie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, chodniki, zjazdy do posesji z kostki betonowej, trawniki, a także kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz oświetlenie.

Prace zaczną się od Morelowej - ta część ma być gotowa do połowy listopada tego roku. Dłużej, bo aż do wakacji przyszłego roku, poczekamy na Poziomkową - na zakończenie prac wykonawca będzie miał czas aż do 30 czerwca 2015 r.

Ratusz rozstrzygnął już przetarg na budowę obu ulic. W szranki stanęły cztery firmy - dwie z Płocka, jedna z Gostynina i właśnie Darbud z Białej koło Płocka. Zaproponowane ceny wahały się od 2,1 mln zł do 2,7 mln. Najniższą kwotę nieco ponad 2,1 mln zł, zaoferowała firma Darbud Dariusz Jarzyński z Białej (w budżecie na ten rok zarezerwowano 1 mln zł na rozpoczęcie prac przy Poziomkowej).

Darbud tylko ostatnio odpowiadał za budowę choćby m.in. ronda na Winiarach (również tu miał bardzo długi czas na realizację inwestycji), budowę ulicy Zubrzyckiego na Podolszycach Południe, parkingu przy Miodowej (ma być gotowy w połowie wakacji), a wcześniej m.in. remont Szpitalnej i Kutnowskiej.

fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE