Reklama

Reklama

Wybrano komendanta Chorągwi Mazowieckiej. Kto stanie na czele harcerzy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dariusz Kalota/Materiały prasowe

Wybrano komendanta Chorągwi Mazowieckiej. Kto stanie na czele harcerzy? - Zdjęcie główne

foto Dariusz Kalota/Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas Zjazdu Nadzwyczajnego Chorągwi, który obradował w sobotę, 3 grudnia, wybrano komendanta Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. Będzie on pełnił funkcję przez kolejne cztery lata.

Reklama

Został nim harcmistrz Cezary Supeł, który stanie na czele mazowieckich harcerzy przez kolejną kadencję. 

- Podejmując się tego wyzwania nie sądziłem, że będzie to chyba najtrudniejsza kadencja w historii reaktywowanej Chorągwi Mazowieckiej – powiedział po wyborze Supeł. - Był to sprawdzian, który pokazał w praktyce czym jest życie według Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego [...] Zmieniliśmy część z naszych planów stawiając za priorytet bycie pożytecznym i niesienie pomocy bliźnim. Okazaliśmy ją zarówno zagrożonym epidemią rodakom, jak i gościom z zaatakowanej Ukrainy, opiekując się nimi w Polsce i organizując pomoc przekazywaną broniącym swojej ojczyzny. 

Zapewnił także, że wypracowane rozwiązania pomogą w realizacji dalszych zamierzeń. - Chorągiew wciąż się rozwija. Jest istotnym partnerem wielu, nie tylko wojewódzkich, organizacji i instytucji, co daje solidną bazę do tego, aby wspólnie z zespołem ludzi pełnych pasji i zaangażowania pracować dla dobra mazowieckich zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów – przekonywał. 

Komendant hm. Cezary Supeł z mazowieckim harcerstwem związany jest od ponad 30 lat. Przeszedł wszystkie stopnie harcerskiej służby. Pasjonat historii i autor książki „Płock 1920”.  Na co dzień także strażak-ratownik Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku-Podolszycach.

W pracy będzie mu pomagać siedmioosobowa komenda, w składzie której jest m.in. skarbnik oraz osoby odpowiedzialne za program i pracę z kadrą. Ponadto podczas 9. Zjazdu Chorągwi Mazowieckiej ZHP wybrano także Radę Chorągwi, Komisję Rewizyjną i Sąd Harcerski. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, przewodniczącym Rady Chorągwi Mazowieckiej ZHP został hm. Robert Konarski (Hufiec Żyrardów). Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano hm. Józefa Chmielewskiego (Hufiec Sierpc). Na czele Sądu Harcerskiego stanął hm. Sławomir Szałkucki (Hufiec Sierpc).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy