Reklama

Wybrano 31 młodych radnych miasta Płocka. Niebawem złożą ślubowanie

Opublikowano:
Autor:

Wybrano 31 młodych radnych miasta Płocka. Niebawem złożą ślubowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wywodzą się z 31 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy razem zasiądą w auli ratusza na dwuletnią kadencję jako Młodzieżowa Rada Miasta Płocka. Wybory odbyły się 14 grudnia 2018 r.

Wywodzą się z 31 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy razem zasiądą w auli ratusza na dwuletnią kadencję jako Młodzieżowa Rada Miasta Płocka. Wybory odbyły się 14 grudnia 2018 r.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Płocka, reprezentującej młodych płocczan, potrwa do 2021 r. Nie pobierają wynagrodzeń czy diet, przysługuje im jedynie dofinansowanie do szkoleń. Zgodnie ze statutem rada jest niezależna politycznie i światopoglądowo, jej członkowie nie mogą być związani partyjnie. Celem działania MRMP ma być upowszechnianie idei samorządowej i postaw demokratycznych wśród młodzieży. Dzięki temu mogą wyrażać opinie, postulaty i wnioski w sprawach istotnych dla środowiska młodzieżowego w Płocku. Sprawy rozstrzygane są w drodze głosowania i podejmowanych uchwał.

O członkostwo mogą ubiegać się reprezentanci szkół podstawowych i ponadpodstawowych prywatnych i publicznych z terenu Płocka, którzy w roku wyborczym ukończą co najmniej 13 lat i nie ukończą 21 lat. Z każdej szkoły wyłaniany jest tylko jeden reprezentant. Środki na realizację celów statutowych MRMP pochodzą z budżetu miasta, natomiast pomoc w funkcjonowaniu zapewnia powołany przez prezydenta Płocka opiekun.

Pierwsza sesja odbędzie się 11 stycznia 2019 roku o godz. 14.00 w auli ratusza. Wówczas młodzieżowi radni złożą ślubowanie i wybiorą ze swojego grona prezydium, czyli przewodniczącego, trzech wiceprzewodniczących oraz sekretarza rady.

Z obwieszczenia Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE