Reklama

Reklama

Wybory przełożone o miesiąc. Zdecydowanie za dużo zakażeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PP

Wybory przełożone o miesiąc. Zdecydowanie za dużo zakażeń - Zdjęcie główne

foto PP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 30 tys., a nawet 35 tys. nowych zakażeń dziennie w Polsce, fatalna sytuacja między innymi na Mazowszu. Nic dziwnego, że wojewoda mazowiecki zdecydował o zmianie terminu wyborów.

Reklama

Jakich? Wyborów burmistrza Drobina w powiecie płockim. Miały się one odbyć 11 kwietnia br., nowa data to 9 maja. 

- Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Drobin. Ze względu na wprowadzenie w całej Polsce, rozszerzonych zasad bezpieczeństwa, dotyczących aktualnej i wciąż pogarszającej się sytuacji epidemicznej, decyzją Wojewody Mazowieckiego, Pana Konstantego Radziwiłła, data ponownych wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Drobin została przesunięta i wyznaczona na dzień 9️ maja 2021 r. - poinformował Grzegorz Szykulski, pełniący obowiązki burmistrza Drobina.

Przypomnijmy, że to będą wybory ponowne. Po Po tragicznej śmierci burmistrza Drobina 43-letniego Andrzeja Samoraja w czerwcu ub.r. konieczne było mianowanie tymczasowego burmistrza. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku wojewody mazowieckiego i w lipcu 2020 r. na stanowisko to tymczasowo desygnował właśnie Grzegorza Szykulskiego, działacza PiS.

We wrześniu 2020 r. w wyborach Szykulski różnicą zaledwie dwóch głosów pokonał Krzysztofa Wielca (PSL), ale sztab wyborczy Wielca zgłosił protest. Wskazał w nim na liczne błędy, które - według sztabowców kontrkandydata - miały wpływ na ostateczny rezultat. 

Według opinii Sądu Okręgowego w Płocku, to uchybienia, które w kontekście małej różnicy zdobytych głosów między kandydatami, są podstawą do unieważnienia wyborów. Wyrok ten w styczniu br. podtrzymał Sąd Apelacyjny w Łodzi, a to oznaczało kolejne wybory.

Pierwotnie miały się odbyć 11 kwietnia, ale 25 marca wojewoda mazowiecki zdecydował, że odbędą się dokładnie cztery miesiące później, czyli w niedzielę 9 maja. Czy to ostateczna data? Wszystko zapewne będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy