Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL stawia na dużą koalicję

Opublikowano:
Autor:

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL stawia na dużą koalicję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy będzie koalicja w wyborach do Parlamentu Europejskiego? - Bardzo intensywne pracujemy i ten dialog trwa. Głównie z Platformą Obywatelską - mówił w piątek Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czy będzie duża koalicja w wyborach do Parlamentu Europejskiego? - Bardzo intensywne pracujemy i ten dialog trwa. Głównie z Platformą Obywatelską - mówił w piątek Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Liczymy na powstanie dużej koalicji.

W koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, o której mówił podczas piątkowej konferencji w płockiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, znalazłoby się kilka partii, w tym Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Jako taki twardy rdzeń tej koalicji - wyjaśniał wiceszef PSL. - Obie te formacje są w Europejskiej Partii Ludowej. Liczymy też, że znajdzie się w tym gronie Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Jak dodawał, SLD zapewne podejmie decyzję jeszcze w tym tygodniu, PSL uczyni to w sposób formalny za tydzień, 23 lutego. - Jeśli powstanie duża koalicja, to przypomnę, że mamy na Mazowszu dwa okręgi wyborcze: obszar Warszawy i powiatów wokół to jeden okręg wyborczy, drugi tworzą pozostałe powiaty. Tutaj musi być po 10 kandydatów w Warszawie, jak i w obszarze pozawarszawskim. W proporcjach odpowiednich do udziału w koalicji przedstawimy naszych kandydatów w uzgodnieniu z partnerami koalicyjnymi. Głęboko wierzę, że taka koalicja powstanie. Zakładam proporcje na korzyść tego przedsięwzięcia 80 do 20 proc.

A gdyby to się jednak nie powiodło, byłby możliwy wariant startu we współpracy z mniejszymi partnerami, samorządowcami, może z Nowoczesną. - Taką możliwość również widzimy - dodawał. - Powtarzam jednak, że większość członków PSL opowiedziało się za dużą koalicją.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się w niedzielę, 26 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE