reklama

Wybory 2011: Mirosław Milewski jednak na posła

Opublikowano:
Autor:

Wybory 2011: Mirosław Milewski jednak na posła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNie do końca potwierdziły się plotki obiegające miasto jak Płock długi i szeroki: eksprezydent w wyborach wystartuje, ale będzie się ubiegał o mandat poselski, nie senatorski. W roli senatora zarząd okręgowy PiS widziałby z kolei Marka Martynowskiego.

Nie do końca potwierdziły się plotki obiegające miasto jak Płock długi i szeroki: eksprezydent w wyborach wystartuje, ale będzie się ubiegał o mandat poselski, nie senatorski. W roli senatora zarząd okręgowy PiS widziałby z kolei Marka Martynowskiego.

Jak poinformował nas wiceszef płocko-ciechanowskiego zarządu okręgowego PiS, Marek Martynowski, na biurko Komitetu Politycznego PiS trafiła lista 18 kandydatów w wyborach do sejmu. Lista została ułożona alfabetycznie, na razie nie ma jeszcze mowy o konkretnych miejscach, o „jedynkach”, „dwójkach” i pozostałych numerkach listy można na razie jedynie dywagować. Ostatecznie miejsca zostaną ustalone dopiero po akceptacji kandydatów przez Komitet Polityczny partii.

Większość nazwisk na liście nie dziwi – są tam wszyscy ówcześni posłowie z naszego okręgu: Wojciech Jasiński - minister Skarbu Państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Robert Kołakowski, Marek Opioła i Dariusz Kaczanowski. Jak mówi się w kuluarach, to poseł Wojciech Jasiński najprawdopodobniej będzie „jedynką” na listach PiS.

Zaskoczenie na liście do sejmu może budzić nazwisko byłego prezydenta Płocka, Mirosława Milewskiego – wszak plotki o randze doniesień niemal pewnych wskazywały niezbicie, że eksprezydent będzie startował w wyborach do senatu. Tymczasem jego nazwisko widnieje na liście kandydatów na posłów. Czyżby to plotki się nie potwierdziły, czy jednak było w nich ziarnko prawdy, tylko coś się zmieniło? – Nie chciałbym komentować plotek – uciął Mirosław Milewski ten wątek rozmowy. – Wszelkich informacji o moim kandydowaniu będzie udzielał zarząd okręgowy PiS.

Nici wyszły też z prób dowiedzenia się, z którego miejsca na liście mógłby startować były prezydent miasta. – Proszę mnie nie ciągnąć za język, wszystkie miejsca są fajne – żartował Mirosław Milewski. –To nie ja podejmuję decyzje, zgłosiłem chęć startowania w wyborach, reszta nie należy już do mnie.

Eksprezydent przyznał, że jakąś tam tremę jednak odczuwa w związku z ewentualnym wejściem w świat wielkiej polityki. – Wiadomo, mniejsza czy większa trema zawsze towarzyszy takim działaniom, a jeśli wchodzi się w nowy rejon działalności, to normalne, że i trema jest trochę większa – przyznał Milewski. – Na pewno świat wielkiej polityki to nie mój świat i jeśli nawet będę startował w wyobrach i uda mi się zdobyć mandat posła, z pewnością w 90 procentach będę się koncentrował na sprawach lokalnych.

Z powiatu płockiego do parlamentu mają według listy przedstawionej również Małgorzata Purcelewska i Henryk Kamiński. Nazwiska pozostałych dwóch osób na liście PiS zostaną podane po otrzymaniu akceptacji „góry”.

Znany jest  już kandydat w wyborach do Senatu: w zeszłym tygodniu Komitet Polityczny PiS zaakceptował listy kandydatów partii do Senatu. Z naszego okręgu o stanowisko senatora będzie ubiegał się wiceprezes zarządu okręgowego PiS, Marek Martynowski, obecnie radny sejmiku mazowieckiego, przewodniczący klubu „Gazety Polskiej „w Płocku, koordynator Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Płocku, były wicewojewoda mazowiecki i urzędnik Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W zeszłym roku Martynowski starał się o mandat senatorski w wyborach uzupełniających, ale miejsce po ś.p. senator Janinie Fetlińskiej (PiS), która zginęła w katastrofie smoleńskiej, zajął ówczesny starosta płocki Michał Boszko (PSL).

Wcześniej listę 19 kandydatów do sejmu z naszego okręgu ogłosiła Platforma Obywatelska. W przypadku PO znane są miejsca na liście: jedynką jak zazwyczaj będzie posłanka Julia Pitera, obecnie minister w kancelarii premiera. Kolejne miejsca zajmują: posłowie Mirosław Koźlakiewicz - b. sekretarz stanu w kancelarii premiera Jerzego Buzka, i Beata Rusinowska - wcześniej radna powiatu żyrardowskiego, która objęła mandat poselski po Andrzeju Nowakowskim. Numer cztery to przewodnicząca płockiej Rady Miasta Elżbieta Gapińska, pięć - dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa, sześć - skarbnik Urzędu Gminy w Sierpcu Margota Zimerman, kandydująca przed rokiem na burmistrza Sierpca.

W wyborach do senatu płocka PO wystawi w jednomandatowych okręgach Eryka Smulewicza - w Płocku, oraz radnego miejskiego w Żurominie Krzysztofa Jakubowskiego - w Ciechanowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE