Reklama

Wyborcze "jaskółki" Wiosny. Biedroń: Dajcie czadu, kierunek Bruksela

Opublikowano:
Autor:

Wyborcze "jaskółki" Wiosny. Biedroń: Dajcie czadu, kierunek Bruksela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ugrupowanie stworzone przez byłego prezydenta Słupska, Roberta Biedronia odkryło wszystkie karty. W Radomiu zaprezentowano całą listę kandydatów Wiosny w okręgu mazowieckim w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Płock, Płońsk, czy Ciechanów, o te miasta chcemy walczyć, o środki unijne dla nich - twierdziła liderka mazowieckiej listy, Paulina Piechna-Więckiewicz.

Ugrupowanie stworzone przez byłego prezydenta Słupska, Roberta Biedronia odkryło wszystkie karty. W Radomiu zaprezentowano całą listę kandydatów Wiosny w okręgu mazowieckim w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Płock, Płońsk, czy Ciechanów, o te miasta chcemy walczyć, o środki unijne dla nich - twierdziła liderka mazowieckiej listy, Paulina Piechna-Więckiewicz.

Wybory już 26 maja 2019 r.. Na liście Wiosny region płocko-ciechanowski reprezentują: Marcin Marzec (Płock), a także Aleksandra Żmijewska (Ciechanów) i Mateusz Karniewicz (Sochaczew). Przy okazji prezentacji kandydatów, Biedroń mówił o tym, że "Wiosna przybywa na Mazowsze" i pora "skończyć z jałowym sporem dwóch wielkich partii politycznych, które zmonopolizowały dyskusję, a raczej jej brak", co już - jak dodawała - męczy Polaków. Czas na zmianę, stąd prezentacja "10 jaskółek":

- Wstydem jest, żeby połowa polskich europarlamentarzystów, nie znała żadnego języka obcego, to po co oni tam są, po co jadą, co będą robić? Dieta nie może być wyznacznikiem obecności polskich posłów w Parlamencie Europejskim. To nie są wygodne wakacje, to nie może być miła emeryturka dla politycznych dinozaurów, to ma być być ciężka praca.

Lista kandydatów z OW-5 Mazowsze:
1. Paulina Piechna-Więckiewicz
2. Patryk Fajdek
3. Aleksandra Żmijewska
4. Sławomir Grychtal 
5. Monika Żabicka 
6. Mateusz Karniewicz 
7. Anna Piasecka 
8. Patryk Maćkowiak 
9. Małgorzata Zimnicka
10. Marcin Marzec, koordynator Wiosny w okręgu płockim 

- Dajcie czadu, kierunek Bruksela wyznaczony i tam lećcie - dopowiadał Biedroń.

[ZT]21994[/ZT]

Okręg numer 5 obejmuje powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta na prawach powiatu: Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE