Reklama

Wybór zaproszenia ślubnego - poradnik

Opublikowano:
Autor:

Wybór zaproszenia ślubnego - poradnik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ślub to piękna uroczystość wymagająca odpowiedniej oprawy i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Najlepsze efekty można osiągnąć, gdy wszystkie elementy harmonizują ze sobą i wzajemnie się dopełniają. Osiągnięcie tej równowagi pozwala na piękny, stylowy ślub i wesele w dobrym guście – tak, że nawet największe gwiazdy mogłyby zazdrościć efektu końcowego.

Ślub to piękna uroczystość wymagająca odpowiedniej oprawy i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Najlepsze efekty można osiągnąć, gdy wszystkie elementy harmonizują ze sobą i wzajemnie się dopełniają. Osiągnięcie tej równowagi pozwala na piękny, stylowy ślub i wesele w dobrym guście – tak, że nawet największe gwiazdy mogłyby zazdrościć efektu końcowego.

Wszystko zaczyna się od zaproszeń i zawiadomień ślubnych. Wbrew pozorom, ta drobna papeteria jest niezwykle ważna ze względu na to, że jest to pierwszy element, z jakim będą mieli do czynienia goście. To tutaj zaczyna się pierwsze wrażenie. Jakie mamy możliwości? Na co zwracać uwagę?

Zacznijmy od rozróżnienia pomiędzy zaproszeniem, a zawiadomieniem. Zawiadomienie to rodzaj uroczystego zaproszenia na ceremonię zaślubin, ale bez zaproszenia na wesele. Takie zawiadomienia są wręczane osobom, które z różnorakich powodów nie znalazły się na liście gości, ale chcemy, lub po prostu wypada, aby uczestniczyły w zaślubinach. Warto rozważyć tę opcję w przypadku sąsiadów, przyjaciół rodziców czy współpracowników. Zawiadomienie posiada informacje o miejscu i dacie ślubu, ale pomija informacje odnoście wesela.

źródło zaproszenia ze zdjęcia: z-miłości.pl

Zaproszenie ślubne obligatoryjnie musi zawierać takie informacje jak imię i nazwisko narzeczonych, imiona i nazwiska zapraszanych osób – w przypadku jeśli zapraszana osoba jest singlem, albo nie do końca wiemy jak wygląda jej życie osobiste, zapraszamy wraz z osobą towarzyszącą. Zaproszenie powinno również zawierać informacje o dacie i miejscu ślubu oraz miejscu przyjęcia weselnego. Z elementów dodatkowych, które wzbogacają zaproszenie, można dodać cytat, sentencję lub fragment piosenki lub książki – coś, co jest nam bliskie. Częstym elementem jest dołączona prośba o potwierdzenie przybycia do konkretnej daty wraz z danymi kontaktowymi do narzeczonych. Inną praktyką jest dołączenie do zaproszenia karteczki z potwierdzeniem przybycia, którą należy odesłać młodej parze pocztą. Jednak ze względu na wygodę częściej stosuje się telefoniczne potwierdzenie. Jeśli wesele odbywa się poza miastem, dobrze jest dołączyć do zaproszenia mapkę dojazdu. Narzeczeni często dołączają do zaproszeń wkładki, na których są umieszczone sugestie prezentów, które przydadzą się młodej parze lub prośba o wręczenie kuponów lotto, książek lub butelek wina zamiast kwiatów, chociaż coraz częściej młodzi zwracają się z prośba o wspomożenie schroniska, domów dziecka czy fundacji.

Teraz, kiedy już wiecie co powinniście umieścić na takim zaproszeniu, warto wiedzieć kiedy, co i jak zamawiać. Gotowe zaproszenia należy wysłać gościom 3-4 miesiące przed wydarzeniem. Czyli zamówieniem zaproszeń warto zająć się nawet pół roku przed ślubem! Warto wspomnieć, że zaproszenia powinny nawiązywać swoim stylem do reszty papeterii ślubnej oraz do samego stylu wesela. Obecne trendy wskazują, że młodzi najczęściej zamawiają gotowe wzory zaproszeń w internecie lub zwracają się z prośbą do artystów o ręczne wykonanie tej niezapomnianej papeterii. Wszystko zależy od gustu i zamysłu Młodej Pary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE