Reklama

Wybieramy dziś europosłów. Podano dane dotyczące frekwencji w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Wybieramy dziś europosłów. Podano dane dotyczące frekwencji w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokale wyborcze otworzono w niedzielę o godz. 7.00. Podczas konferencji członków Państwowej Komisji Wyborczej zapewniano, że nie było większych incydentów. - Było bardzo spokojnie - mówił pełniący obowiązki szefa Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.

Lokale wyborcze otworzono w niedzielę o godz. 7.00. Podczas konferencji członków Państwowej Komisji Wyborczej zapewniano, że nie było większych incydentów. - Było bardzo spokojnie - mówił pełniący obowiązki szefa Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz. W Płocku frekwencja do godz. 12.00 wyniosła 15,92 proc., wydano 14 tys. 825 kart do głosowania. W całym okręgu wyborczym nr 5 frekwencja do godz. 12.00 wyniosła 14,07 proc.

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego potrwa do godz. 21.00. Wybieramy dziś 52 przyszłych europosłów. PKW ogłosiła, że frekwencja w kraju do godziny 12.00 wynosi 14,39 proc.

Najprawdopodobniej oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek późnym wieczorem bądź we wtorek.

Podczas dzisiejszej konferencji członkowie PKW poinformowali, że w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę, zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji z godziny 5.30, w skali kraju doszło do 38 przypadków naruszenia przepisów wyborczych. Najwięcej - 18 przypadków - dotyczyło uszkodzeń i niszczenia banerów. W czterech przypadkach stwierdzono, że doszło do agitacji wyborczej. Pełniący obowiązki szefa Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz dodał, że w niedzielę było "kilka przypadków niewłaściwych zachowań", jak chociażby w Olsztynie, gdzie przewodniczący obwodowej komisji wyborczej zgłosił się do pracy w komisji będąc w stanie po spożyciu alkoholu, za co został osunięty od obowiązków. Policja podjęła już w tej sprawie stosowne czynności. Do pomyłek doszło w gminie Oleszyce. Tam cztery komisje obwodowe omyłkowo opieczętowały karty wyborcze pieczęcią obwodowej komisji do spraw referendum.

A jak przebiegają wybory w Płocku?

- Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń naruszenia ciszy wyborczej. Nie doszło do żadnych incydentów. Jest spokojnie - mówi sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce obserwuje grupa 59 przedstawicieli z innych krajów m. in. z Armenii, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Federacji Rosyjskiej i Białorusi.

AKTUALIZACJA - FREKWENCJA NA GODZ. 17.00

powiat płocki - 26,82 proc.

m. Płock - 33,09 proc. , wydano 30 tys. 809 kart do głosowania (na 93 tys. 120)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE