Reklama

Wszystko gotowe - startuje Rynek Sztuki

Opublikowano:
Autor:

Wszystko gotowe - startuje Rynek Sztuki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncerty, spektakle uliczne i kino nieme z muzyką na żywo - dziś na Starym Rynku startuje siódma odsłona płockiego minifestiwalu Rynek Sztuki. Przed ratuszem wystąpią m.in. Maria Peszek, Czerwie, Lao Che, Klinika Lalek.

Koncerty, spektakle uliczne i kino nieme z muzyką na żywo - dziś na Starym Rynku startuje siódma odsłona płockiego minifestiwalu Rynek Sztuki. Przed ratuszem wystąpią m.in. Maria Peszek, Czerwie, Lao Che, Klinika Lalek.

Tak jak w ubiegłym roku niszowy festiwal łączący trzy dziedziny artystycznej ekspresji, czyli muzykę, teatr i film przesunięto na koniec wakacji, dzięki czemu można było poczekać z rozpoczęciem imprezy na tych, którzy wracają z wakacji, by szykować się do roku szkolnego. Rynek Sztuki zacznie się więc dziś, potrwa do jutra.

Tradycyjnie Stary Rynek będzie oddychał sztuką w trzech odsłonach - muzycznej, teatralnej i filmowej. Festiwal rozpocznie spektakl teatru Klinika Lalek, potem na scenie wystąpi znana i kontrowersyjna artystka Maria Peszek. Pierwszy dzień święta sztuki zakończy się pokazem filmu „Symfonia Wielkiego Miasta” z 1927 r.

W niedzielę rozkład sił będzie podobny - festiwal wystartuje o 18.00 spektaklem teatru Divaldo Kveb, potem będzie część muzyczna - zaplanowano koncert Lao Che. Tegoroczny Rynek Sztuki zakończy się koncertem punkowo-folkowego zespołu Czerwie, który zagra na żywo w trakcie projekcji kultowego filmu grozy Friedricha Wilhelma Murnaua „Nosferatu: Symfonia Grozy". Dzieło z 1922 roku uznawane jest za jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kinematografii.


Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE