Reklama

Współtworzyli muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Wystąpią w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Współtworzyli muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Wystąpią w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka dni znów na Wzgórzu Tumskim odbędą się potyczki dawnych wojów, pokazy dawnych technik menniczych, a na Wiśle znów zobaczymy przepiękne wianki. Do tego prezentacja starych motocykli, spektakl i koncerty. To oznacza jedno, w najbliższy weekend odbędą się Dni Historii Płocka.

Już za kilka dni znów na Wzgórzu Tumskim odbędą się potyczki dawnych wojów, pokazy dawnych technik menniczych, a na Wiśle znów zobaczymy przepiękne wianki. Do tego prezentacja starych motocykli, spektakl i koncerty. Oznacza to jedno, w najbliższy weekend odbędą się Dni Historii Płocka.

Wojowie, rzemieślnicy, muzyka folkowa - w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę nie siedźmy w domu, tylko skierujmy się w okolice katedry i na nabrzeże. Zdradzono już cały program Dni Historii Płocka, zapraszając na koncerty polskiej grupy, która wybiła się m.in. dzięki muzyce do popularnej gry komputerowej, i istniejącego od 2012 r. zespołu z Białorusi Shaman Jungle. Będzie energetycznie za sprawą połączenia ciężkiego ethno, world music z licznymi improwizacjami i elektroniką. Wszystko generowane przy użyciu szerokiej gamy instrumentów, takich jak wiolonczela, djembe, bonsuri, duduk, didgeridoo czy gitara 12-strunowa. Białoruski zespół tworzy 7 muzyków.

A tuż po nich kolejna muzyczna uczta, tym razem rodzima, nieszablonowa grupa, inspirowana historią i kulturą dawnych Słowian. Percival, znany jest jako współtwórca muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która zdobyła światowy rozgłos, wiele nagród i wyróżnień. Ponadto zespół współtworzył muzykę do „Równonocy” – projektu, który połączył słowiańskie dźwięki z hip-hopem, i który zdobył Diamentową Płytę. Percival ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych, w tym cykl „Slava” zawierający pieśni wszystkich grup Słowian, a oprócz tego kilka dodatkowych wydawnictw, w tym muzykę do audiobooków: „Vikingaasaga” oraz „Borek i bogowie Słowian”. Zespół odwiedził ze swoimi koncertami nie tylko całą Europę. Pojawiał się w miejscach tak odległych i egzotycznych jak Wyspa Man, a ich muzyka pojawiła się w wielu produkcjach dokumentalnych związanych z historią i z czasami dawnych Słowian i Wikingów. Ich znakiem rozpoznawczym są stroje i sceniczne charakteryzacje, scenografie i światła wykorzystane podczas występów.

Koncerty odbywające się w ramach Nocy Świętojańskiej rozpoczną się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 18 w parku za Bazyliką Katedralną. Wstęp bezpłatny.
 

PROGRAM

21 czerwca (piątek)
18:00- gala finałowa Fame Dance Festival 8.
miejsce: Amfiteatr

22 czerwca (sobota)
10:00-13:00 - Marsz szlakiem gotyku ceglanego w ramach 3. Płockiej Triady Nordic Walking,
miejsce zbiórki: Dom Darmstadt.

12:00 - Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej i Muzeum Diecezjalnego,
miejsce: Rynek Starego Miasta.
Stowarzyszenie Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na Akcję Turystyczno- Edukacyjną „Odkryj z nami Płock. Zwiedzanie z przewodnikami turystycznymi Bazyliki Katedralnej i Muzeum Diecezjalnego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

12:00- 19:00 - Miasteczko rycerskie
miejsce: park za Bazyliką Katedralną
W ramach miasteczka prezentowane będą pokazy i warsztaty średniowiecznego rękodzieła, połączone z prezentacjami starożytnych technik rzemieślniczych. W zależności od ilości drużyn wojów, w ciągu dnia odbędzie się kilka pokazów walk w pełnym rynsztunku bojowym. Na scenie, usytuowanej w centralnym punkcie miasteczka, odbywać się będą koncerty muzyki dawnej.

12:00 – 19:00 - Średniowieczne warsztaty mennicy
miejsce: Wzgórze Tumskie
Pokazy dawnych technik menniczych, uczestnicy będą mogli stać się właścicielami replik najbardziej znaczących historycznych monet polskich m.in. grosza Kazimierza Wielkiego, którego egzemplarze zostały wykorzystane w serialu „Korona Królów”, pierwszej polskiej złotej monety - dukata Władysława Łokietka czy denara Bolesława Krzywoustego. Uczestnictwo w pokazach będzie potwierdzone imiennym, kaligrafowanym certyfikatem opatrzonym pieczęcią Św. Eligiusza - patrona mincerzy.

13:00-14:00 - Szanty nad rzeką
miejsce: nabrzeże wiślane
Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Podczas koncertu, oprócz tańców i piosenek ludowych, zaprezentowane zostaną ponadto utwory związane z tematyką żeglarską, w tym szanty i tzw. pieśni kubryku.

14:00-18:00 - Spektakl „Arka Wszystkich Świętych”
miejsce: park za Bazyliką Katedralną
Stowarzyszenie Człowiek Kultura, zaprasza na familijny spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Form Wielu. „Arka Wszystkich Świętych” to zabawna historia o świętych i towarzyszących im zwierzętach.

14:00-17:00- Happening poetycko-malarski
miejsce: płockie bulwary wiślane
„Wisła w strofach i kolorach” - impreza otwarta dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólne czytanie poezji o Płocku i Wiśle z udziałem płockich poetów i sympatyków poezji. Działania plastyczne z udziałem różnych technik malarskich pod kierunkiem uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku i członków sekcji plastyczno-malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku.

19:30- WIANKI. Miejsce: Amfiteatr (ul. Rybaki 15)
W programie:
- Rozstrzygnięcie plebiscytu Płocczanin Roku 2018
- Nagrody Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia w dziecinie twórczości i edukacji artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
- Podsumowanie realizacji projektu pn. "Aktywizacja społeczno-gospodarcza zmarginalizowanych śródmiejskich przestrzeni Miasta Płocka" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Wystąpią:
Zespół Pieśni i Tańca "Wisła"
Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Żywiecka"
- Wspólne puszczanie wianków na Wiśle. Zapraszamy do przyniesienia własnych wianków, które wspólnie będziemy puszczać na wodę.

22 i 23 czerwca
10:00- 29. Mistrzostwa Rzeczypospolitej w Kuszy Historycznej oraz Turniej Kuszniczy o Miecz Bolesława Krzywoustego
miejsce: ul. Rybaki
W trakcie turnieju w okolicach nabrzeża wiślanego można będzie zobaczyć walki rycerzy na miecze, wybić własnoręcznie monetę na replice średniowiecznej mennicy oraz zobaczyć i usłyszeć strzały na wiwat oddawane z replik broni średniowiecznej.

23 czerwca (niedziela)
12:00 - 19:00 - Miasteczko rycerskie – drugi dzień.
miejsce: park za Bazyliką Katedralną

12:00 - 19:00 - Średniowieczne warsztaty mennicy – drugi dzień.
miejsce: Wzgórze Tumskie

13:00-18:00 - Spektakl „Arka Wszystkich Świętych”
miejsce: park za Bazyliką Katedralną
Stowarzyszenie Człowiek Kultura, zaprasza na familijny spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Form Wielu. „Arka Wszystkich Świętych” to zabawna historia o świętych i towarzyszących im zwierzętach.

15:00 - Pokazy starych motocykli - Weteran Płock- Towarzystwo Motocykli Dawnych
miejsce: Wzgórze Tumskie

18:00-22:00- Noc Świętojańska
miejsce: park za Bazyliką Katedralną
Tradycyjna Noc Świętojańska z wojami i rzemieślnikami przy muzyce folkowej. Zagrają Shaman Jungle ( Białoruś ) i Percival (Polska).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE