Reklama

Współczesna kobieta musi być jak cyborg?

Opublikowano:
Autor:

Współczesna kobieta musi być jak cyborg? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz doła i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Najlepszą terapią będzie „Vivisexia”, czyli nowa propozycja Teatru Per Se.

Masz doła i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Najlepszą terapią będzie „Vivisexia”, czyli nowa propozycja Teatru Per Se.

W tym spektaklu stand-up comedy (forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością) miesza się z groteską i humorem. Chwilami balansuje na pograniczu dobrego smaku. – Sukces to warunki, w których słowa nie mają żadnego znaczenia! – twierdzi jedna z występujących postaci.

W spektaklu zobaczyć będzie można Joannę Stanowską oraz „świeżą aktorską krew” na scenie Per Se - Patrycję Czyżewską. To właśnie one wraz z opiekunem Mariuszem Pogonowskim zajęły się napisaniem tekstów, które po raz pierwszy będzie można usłyszeć już w piątek 20 września o 19 na Scenie Off Off przy ulicy 3 Maja 18.

Kolejne spektakle zaplanowane są na 3, 8 i 15 października na 20. Liczba miejsc dla publiczności na Scenie Off Off jest ograniczona, dlatego wszyscy zainteresowani proszeni są o telefoniczną rezerwację pod numerem 669 998 609.


„Vivisexia” chociaż realizowana wręcz minimalistycznymi środkami, ma szansę stać się jednym z ważniejszych wydarzeń teatralnych obecnego sezonu w Płocku.

– Współczesna kobieta jest silna i wytrzymała. Za wszelką cenę dąży do perfekcji. Nie pozwala sobie na luz, nie odpuszcza... ale czy tak jest naprawdę? Czy jesteśmy bądź musimy być niezniszczalnymi cyborgami, które udźwigną każde zadanie, rolę...? – pyta występująca w spektaklu Joanna Stanowska. – Co tak naprawdę kryje w sobie kobieta? Co pokazuje na zewnątrz, a co skrywa w środku? W jaki sposób przeżywa swoje rozterki i problemy życiowe. Czy i kiedy przekroczy swoją granicę wytrzymałości ... i co z tego wyniknie...? Czy od tego w ogóle można się uwolnić?

Joanna Stanowska ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Ma na koncie również staż w Escuela Superior Del Arte Dramatico w Sevilli. Jest nie tylko aktorką, ale również animatorką kultury i teatroterapeutką.
Od lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych – w Lublinie, Warszawie, Puławach oraz w Płocku.

Od 2012 roku jest aktorką teatru Bajlandia w Warszawie. W Lublinie prowadzi teatr w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od marca 2013 współpracuje z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszeniem Teatr Per Se. Od połowy 2013 prowadzi własną firmę JO ART SHOW.

Patrycja Agnieszka Czyżewska jest studentką ostatniego roku warszawskiej Akademii Teatralnej. Przed rozpoczęciem studiów grała w Teatrze Sporadycznym, białostockim Teatrze Dramatycznym, występowała w TVP Białystok. Prowadziła warsztaty dla osób uzależnionych i trudnej młodzieży. Pracowała w Teatrze Narwal i w agencji reklamowej (jako konferansjerka) ATM. Jako studentka AT prowadziła warsztaty pantomimiczne, z robienia lalek teatralnych czy performance’ów, występowała na festiwalach międzynarodowych, m.in. w Iranie, Estonii, Dubaju i Katarze.

Obecnie prowadzi zajęcia teatralne w szkole muzycznej I i II stopnia im. Anny German w Białymstoku. W lipcu br. była współorganizatorką Ostróda Reggae Festival. Ma na koncie epizod w serialu „M jak miłość”.

Fot. Radosław Łabarzewski/POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE