Reklama

Wskakujcie na rowery. Będzie okazja do zwiedzania

Opublikowano:
Autor:

Wskakujcie na rowery. Będzie okazja do zwiedzania  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za nieco ponad tydzień rusza akcja "Płock na rowery". To świetna okazja, żeby pod opieką przewodnika w czasie kilkunastokilometrowej wycieczki dowiedzieć się nieco więcej o lokalnej kulturze i zabytkach.

Już za nieco ponad tydzień rusza akcja "Płock na rowery". To świetna okazja, żeby pod opieką przewodnika w czasie kilkunastokilometrowej wycieczki dowiedzieć się nieco więcej o lokalnej kulturze i zabytkach.  

Pierwszy wypad w ramach akcji przypada na niedzielę 3 września. Start o 9:00 ze Stadionu Stoczniowca. Nad wycieczką czuwać będą kierownicy, a także przewodnik, który będzie przekazywał uczestnikom wiedzę na temat kulturowego dziedzictwa odwiedzanych miejscowości. Udział jest bezpłatny

- Tego dnia celem będzie Wiączemin Polski. Tam, po przejechaniu około 20 kilometrów zwiedzą kościół ewangelicko-augsburski, wokół którego powstaje Skansen Osadnictwa Olenderskiego - zachęcają organizatorzy. 

Trasa rajdu prowadzona będzie wałem przeciwpowodziowym wzdłuż rzeki Wisły do Dobrzykowa i dalej asfaltem do Wiączemina Polskiego. Organizatorzy zapewniają wodę, okolicznościowe kamizelki odblaskowe, a w trakcie wycieczki rozdane zostaną batony.

"Płock na rowery" to akcja współorganizowana przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Turystyki Kolarskiej "Benegteam". Kolejne wycieczki odbędą się 17 września i 1 października, a cel i trasa zostaną podane na stronie turystykaplock.eu. Tam znaleźć można też warunki uczestnictwa i regulamin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE